0 Faizli Kredi Ödemesini Sadece O Bankada Kartı Olanlar Alacak

0 Faizli Kredi Ödemesini Sadece O Bankada Kartı Olanlar Alacak, Son dakika yeni bir banka kredi kampanyası haberi paylaşıldı. İşte detaylar...

Ekonomi 29.08.2021 - 13:56 29.08.2021 - 13:56 Vural Pars

Bankalar üzerinden yeni bir kredi kampanyası duyurusu geldi. Uygun faiz oranları ile müşterilerine kredi imkanı sunan bankalar, 0 faizli olarak da kredi verecekler. Bu kredileri verecek olan bankalar yayınlandı. Eğer o bankada hesabınız varsa, 0 faizli olarak kredinizi kullanabilir, 0 faizli ihtiyaç kredisini 36 ay vadeye kadar hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bankalar bu şekilde kredi verirken, faiz yerine kar payı oranları uygulayacaklardır. Ülkemizdeki hizmet veren katılım bankaları üzerinden 0 faizli olarak krediler alınabilmektedir. Sizlerde katılım bankaları üzerinden islami şartlara göre kredi alabilir, bu şartlara göre bankacılık işlemlerinizi faizsiz olarak yapabilirsiniz. Son yapılan duyuru sonrasında, kamu katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankası üzerinden sıfır faizli olarak kredi kampanyası yapılacağı duyuruldu.

0 Faizli Kredi Şartları Nedir?

0 Faizli olarak verilecek bu kredilerde, bankalar belirli şartlara uygun olan müşterilere onay imkanı sunacak. 0 faizli olarak verilecek kredilerde 36 ay vadeye kadar ve 3 ay ertelemeli olarak krediler alınacaktır. İhtiyaç kredisi kampanyası olarak yapılan bu ödemelerde, 0 faizli krediler belirli şartlara uygun olan müşterilere verilmektedir. Banka kredi notu ile birlikte, sigortalı çalışan kişilerin ne kadar süredir aynı iş yerinde çalıştıkları kredi onayı için önemlidir. 1 ay yeni işe başlayan kişiler, maalesef bu bankadan kredi kullanamaz. Banka en az son iş yerinde 12 aydır sigortalı olarak çalışıyor olmanızı isteyecektir. 

Emekli olan kişiler içinde diğer bankalarda olduğu gibi, bu banka üzerinden de işlem yaparken emekli maaşı banka şubesinde olması şartı vardır. Emekli maaşınızı Ziraat Katılım Bankası şubesinden alıyorsanız, kredi notunuz düşük olsa bile banka sizlere kredi imkanı sunacaktır.

0-faizli-kredi-odemesini-sadece-o-bankada-karti-olanlar-alacak1

0 Faizli Kredi Nasıl Alınır?

Banka kredi şartlarına uygun olduğunuzde eğer kredi kullanmak istiyorsanız, başvuru yapacak olan kişiler, banka şubelerine giderek kredi kullanabileceklerdir. 0 faizli ihtiyaç kredisi kampanyasına katılan kişiler, kredi başvurusu için banka şubelerine giderek yanlarında bazı evrakları da götürmesi gerekiyor. Başvuru için kimlik gerekli. Ayrıca banka sizden gelir belgesi de isteyecektir. Maaş bordrosu veya maaş yazısı bankaya vermeniz gerekiyor. Varsa ayrıca ek gelirlerinizi de belgeleyerek bankaya sunabilirsiniz. Bu şekilde kredi kullanacak olan kişiler, 3 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli olarak kredilerini hemen hesaplarına atabileceklerdir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@