Devletten son dakika bomba açıklama geldi. Kredi çekeceklerin yüzleri gülecek. 0.65, 0.75'le konut, 0.78'la ihtiyaç, 0.87'la taşıt ve 0.99 oranla yapılandırma detayı...

Kamu Bankaları son dakika haberleri vatandaşları umutlandırıyor. Bu anlamda düşük faiz oranları ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri vatandaşlar bağlamında hazırlanmış durumda. Yapılan açıklama sonrasında 0.65, 0.75'la konut, 0.78'la ihtiyaç, 0.87'la taşıt ve 0.99 oranla yapılandırma kredisi söz hususu olabilir. Alınacak kararların bir dizi müjdeyi de yanında getireceği ifade ediliyor.

Ev, taşıt ya da tüketici kredisi çekmek isteyenler bağlamında olabildiğince mühim kararlar alındığı açıklandı. Kredi oranlarının değişmesi uyarınca yeni bir düzenlemeye hazırlanan devlet, vatandaşlar amacıyla olabildiğince düşük faizlerde kredi vermeye hazırlanıyor. Düzenleme amacıyla ilk karar verilmesinin ardında adımların atılması halinde krediler de merak hususu oldu.  İşte bu kredilere dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’tan destek 

0.65, 0.75'le konut, 0.78'la ihtiyaç, 0.87'la taşıt ve 0.99 oranla yapılandırma müjdesi! Devletten bomba açıklama. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’ın kamu katılım bankaları içerisinde yer alan Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası amacıyla sermaye artışının beklendiği düşünülüyor. Bütün kamu bankaları amacıyla toplamda 49.5 TL seviyesinde bir sermaye artışı planlanıyor. Bu artışta en büyük pay Ziraat Bankası’na verilirken, başka kamu bankaları ciddi bir artış ile pay sahibi olacaklar. 

Kararın resmi olarak açıklanmasının sonrasında bütün bankalar amacıyla kredi verme kabiliyetleri de artacak. Bunun yanısıra katılım bankalarına da ek sermaye sağlanması gündeme gelmiş durumda. Düşük faiz oranlarının uygulanmasına paralel olarak değişik kredi paketlerinin de döneme gireceği ifade ediliyor. 

Ülkenin kalkınması amacıyla kamu bankalarının önemini bildiren uzmanlar, gereken her anda bankaları desteklemeyi istediklerini açıklamışlardı.  Bu açıklamanın sonrasında bankalar bağlamında kredi alacak olan vatandaşlara düşük faiz oranları ile kredi olanağı sağlayacakları açıkladılar. Kararların resmiyet kazanması durumunda 0.65, 0.75'la konut, 0.78'la ihtiyaç, 0.87'la taşıt ve 0.99 oranla oluşturulandırma kredisi paketleri üst üste duyurularak, vatandaşlar kredi sahibi olabilecekler. 

2020 yılının Mayıs ayında oluşturulan planlama ile vatandaşlar olabildiğince düşük faizler ile kredi sahibi olmuşlardı. Yeni planlama ise hem vatandaşlar hem de bankalar doğrultusundan merakla bekleniyor. 2022 senesinde yapılması plan edilen yeni kredi paketlerinin nakit ödeme konusunu daha kolay duruma getireceği ifade ediliyor.