Sıfır konutlarda geçerli 0,69 faiz oranlı konut kredisi için başvurular ne zaman başlıyor? Yeni Evim konut projesi kapsamında verilecek kredi paketleri açıklandı. 1 milyon TL kredi için aylık taksit ödemesi ve vade sayısı belirtildi. İşte kredi kampanyasında son durum...

Orta gelirli vatandaşlara sunulacak olan yeni kredi kampanyası büyük dikkat çekti. Projenin ismi ise "Yeni Konut Finansman Modeliyle Yeni Evim" olarak açıklandı. Sıfır konut sahibi olmak isteyenleri kapsayan projede başvuruların başlayacağı belirtildi. Peki ya konut kredisi için ne zaman müracaat edebileceksiniz? Bu konu ile ilgili çeşitli gelişmeler yaşanıyor. 16 Ocak 2023'te konut kredisi için başvurular başlayacak.

180 Ay Vadeli Krediler Verilecek!

0,69 faiz oranıyla birlikte 180 ay vadeli krediler ihtiyaç sahiplerine verilecek. Dolayısıyla 1 milyon TL kredi çekecek bir kişinin 180 ayın sonunda 1 milyon 749 bin 395 TL geri ödemesi oluyor. Aylık ise 9718 TL ödeme yapmaktadır. Taksitlendirme işlemi bu şekildedir. Ev fiyatlarının yükselmesinden ötürü de ortalama 1 milyon TL'lik kredi paketlerinin kullanması beklenebilir. Eğer 2 milyon TL'lik kredi çekilirse de 0,69 faiz ve 180 ay vade ile hesaplandığında toplamda 3 milyon 498 bin 791 TL ödeme yapılacak. 19 bin 437 TL ise aylık taksit ödemesi olarak karşımıza çıkıyor.

Dolayısıyla, düşük faizli kredi kampanyasından yararlanmak isteyenler bu fırsatı değerlendirecektir. Orta gelirli vatandaşlarda ailenin her iki üyesi de çalışıyor ve asgari ücret alıyorsa 17 bin TL'nin ortalama 6800 TL'sini kredi taksitlerine ayırabilir.

Sıfır Konutlarda Geçerli Olacak!

Yeni Evim projesinde çekilecek kredinin sıfır konutlar için kullanılabileceğini de ekleyelim. İkinci el konutlarda böyle bir durum söz konusu olmayacak. Ayrıca bu projede sağlanan finansman desteği ise piyasayı olumlu anlamda etkileyecek. Vatandaşların konut satın alımı için 0,69 faiz oranlı kredi kampanyasını tercih etmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!