1 Mart'tan itibaren, Özbekistan özel bir 'yatırım vizesi' vermeye başlayacak

Özbekistan 1 Mart’tan başlayarak özel bir “yatırım vizesi” vermeye başlayacak. Bu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile "Aktif Strateji ve Sosyal Gelişme Yılı" nda 2017-2021 yıllarında Özbekistan Cumhuriyeti'nin beş öncelikli gelişim alanında Eylem Strateji

Dünya 20.01.2019 - 14:41 04.05.2021 - 04:26 İlan35
Özbekistan 1 Mart’tan başlayarak özel bir “yatırım vizesi” vermeye başlayacak.

Bu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile "Aktif Strateji ve Sosyal Gelişme Yılı" nda 2017-2021 yıllarında Özbekistan Cumhuriyeti'nin beş öncelikli gelişim alanında Eylem Stratejisinin Uygulanması için Devlet Programı Hakkında.

“1 Mart 2019’dan itibaren, yabancı yatırımı olan işletmelerin ve ailelerinin üyeleri için kurucularına (katılımcılarına) cumhuriyetten ayrılmadan süresini uzatma olasılığı ile üç yıllık bir süre için bir yatırım vizesi getirilmesine uygun bir prosedür oluşturmak” Belgenin metni

Kararnameye göre, Özbekistan Cumhuriyeti topraklarında en az 3 milyon ABD Doları tutarında mal üreten ve hizmet veren teşebbüslere yatırım yapan yabancı yatırımcı işletmelerin kurucuları (katılımcıları da dahil olmak üzere) yabancı ülke vatandaşları, basitleştirilmiş bir şekilde Özbekistan'da oturma izni almaktadır. 10 yıl boyunca.

Ayrıca, Özbekistan’da oturma izni bulunan yabancı yatırımcılar veya “yatırım vizesi” ile ailelerinin üyeleri, Özbekistan vatandaşları için öngörülen şartlar altında tıbbi ve eğitim hizmetlerini kullanma hakkına sahiptir.

Ayrıca, yabancı yatırımcıların geçici kayıtları, yabancı vatandaşlar ve aile üyeleri arasından kendileri tarafından çeken uzmanlar, yatırım projesinin uygulandığı bölgede, vize süresince (vize olmadan - 1 yıl) yeniden kayıt yaptırmaya gerek kalmadan vize süresince gerçekleştirilir. Ülkenin diğer bölgelerinde kalmak.

Özbekistan'da beş yeni giriş vizesi türünün kullanıldığını hatırlayın: Vatandosh, Öğrenci vizesi, Akademik vize, Tıbbi vize ve Piligrim vizesi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@