1 Mayıs hava durumu: Sağanak uyarısı yapılan illerimiz!

Meteoroloji'nin 1 Mayıs Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ile Bingöl, Artvin, Sivas ve Tokat'ta yer yer sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Güncel 01.05.2021 - 08:10 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Meteoroloji'nin 1 Mayıs Cumartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre, Türkiye'nin kuzeyi, doğusu ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimleri ile Bingöl, Artvin, Sivas ve Tokat çevrelerinin yer yer sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Türkiye'nin diğer kesimlerinin ise az bulutlu geçmesi bekleniyor. Kars çevrelerinde bugün sabah vakitlerinde yer yer kuvvetli yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Karadeniz Bölgesi'nin kıyılarında yerel olarak pus ve sisin etkisini göstereceği öngörülüyor. 

Hava sıcaklığı ve rüzgâr

Türkiye'nin iç kesimlerinde ve kuzeyinde hava sıcaklığının 2-5 derece artış göstermesi bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğu kesimlerinde hava sıcaklığının 2-4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Türkiye'de genel olarak hava sıcaklığının mevsim normallerine göre yüksek olacağı öngörülüyor. Rüzgârın genel olarak kuzeyden ve kuzeybatıdan esmesi bekleniyor. Marmara Bölgesi'nde rüzgârın batıdan ve güneybatıdan hafif ve orta şiddette eseceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneybatı kesimlerinde ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli rüzgârın etkili olacağı öngörülüyor. 

Ankara hava durumu

Ankara'nın 1 Mayıs Cumartesi günü parçalı bulutlu geçeceği öngörülürken, en yüksek sıcaklığın 27 derece olması bekleniyor.

İstanbul hava durumu

İstanbul'un 1 Mayıs Cumartesi günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği tahmin edilirken, en yüksek sıcaklığın 24 derece olacağı öngörülüyor.

İzmir hava durumu

İzmir'in 1 Mayıs Cumartesi günü parçalı bulutlu geçeceği öngörülürken, en yüksek sıcaklığın 31 derece olması bekleniyor.

Antalya hava durumu

Antalya'nın 1 Mayıs Cumartesi günü parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği tahmin edilirken, en yüksek sıcaklığın 30 derece olacağı öngörülüyor. 

Zonguldak hava durumu

Zonguldak'ın 1 Mayıs Cumartesi günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülürken, en yüksek sıcaklığın 23 derece olması bekleniyor. 

Trabzon hava durumu

Trabzon'un 1 Mayıs Cumartesi günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçmesi beklenirken, en yüksek sıcaklığın 18 derece olacağı tahmin ediliyor. 

Erzurum hava durumu

Erzurum'un 1 Mayıs Cumartesi günü parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği öngörülürken, yer yer sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisini göstereceği tahmin ediliyor. En yüksek sıcaklığın 17 derece olması bekleniyor.

Diyarbakır hava durumu

Diyarbakır'ın 1 Mayıs Cumartesi günü parçalı bulutlu geçeceği tahmin edilirken, en yüksek sıcaklığın 28 derece olacağı öngörülüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@