1 Temmuz'a Kadar Başvuru Yapabilirsiniz! Unutmayın SGK Duyurusunu Yaptı

Koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayanlar, oldukça zor durumda kalmaktadır. Sizlerde eğer pandemi sebebiyle iş durumunuz kötüye gittiyse, devletin vermiş olduğu

Ekonomi 05.06.2021 - 23:42 05.06.2021 - 23:45 Berkay Keskin

Koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayanlar, oldukça zor durumda kalmaktadır. Sizlerde eğer pandemi sebebiyle iş durumunuz kötüye gittiyse, devletin vermiş olduğu desteklerden yararlanarak, nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Devlet destekli olarak esnaf olanlara ve diğer maddi yardım almak isteyen muhtaç kişilere sürekli olarak yardımlar yapılmaktadır.

Son verilen 1100 TL yardım başvurusu ve esnaflara verilen destekler için 1 Temmuz'a kadar başvurular devam edeceği duyuruldu. 2021 yılı itibariyle verilmeye devam eden sosyal yardım parası, 1 Temmuz'a kadar başvuru yapan kişilere verilmeye devam edecek. Sizlerde gerçekten ihtiyaç durumda olmanız ile birlikte e-devlet sitesi üzerinden yardım başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru Kimler Yapabilir?

Maddi yardım alamayan kişiler, bu durumda merak ettikleri konu kimlerin yardım başvurularının onaylanmış olmasıdır. Genellikle verilen 1100 TL sosyal yardım, daha önceden de 1000 TL alan ve sosyal yardımlaşma da kaydı olan kişilere verildiği belli olmuştur. Sizin eğer bir işiniz varsa ve bu iş yerinde de sigortanız varsa bu destekler için başvuru yaparsanız, onay alamazsınız. Çalışan kişilere devlet destekli gıda yardımı, giyim yardımı gibi diğer pandemi destekleri verilmektedir.

TC vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük kişilerin yardım başvurusu yapacağını söyleyebiliriz. Yardım başvurusu yaptığınızda bağlı bulunduğunuz ilçedeki sosyal yardımlaşma değerlendirmeyi yapacak ve onay almanız ile birlikte, başvuru sırasında verdiğiniz IBAN adresinize paranız yatacaktır. Eğer IBAN numaranız yoksa PTT hesabınızı kontrol etmelisiniz. Daha önceden başvuru yapan kişiler henüz bir sonuç alamadıysa, e-devlet üzerinden PTT kurum ödeme sorgulama yapmasını tavsiye ediyoruz. 

4.Faz Verilecek mi?

Ramazan bayramı öncesi verilen bu yardım destekleri sonrasında, Kurban bayramı öncesinde de 4.faz yardımların verilip verilmediği merak konusu olmaktadır. Kurban bayramından önce bu yardımların henüz verilip verilmeyeceği belli değil. Emekli olan kişilere verilecek olan 1100 TL emekli bayram ikramiyesi kesinleşti. Bunun yanında tekrardan ve son bir kez daha bayram öncesinde pandemi desteği verilmesi planlanıyor. Eğer bu şekilde onay gelirse ve tekrardan pandemi desteği verilirse, yine aynı hesabınız üzerinden bayram öncesinde başvuru yapmadan hesabınıza bu yardımı alabileceksiniz. Devletin verdiği bu yardım paralarını alabilmeniz için gerçekten ihtiyacınızın olması gerekiyor. Aksi durumda onay alamazsınız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@