Meksika'dan Ambarlı Limanı'na getirilen 1 ton 580 kilo marihuananın ele geçirildiği haberi "yorumsuz" kaldı.

Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’ Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’

Meksika'dan İstanbul Ambarlı Limanı'na gelen bir gemide ele geçirilen 1 ton 580 kilo marihuana (uyuşturucu) "Türkiye ne hale geldi" diye sordurttu.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 ay önce Meksika'dan Türkiye'ye yüklü miktarda uyuşturucu sevkiyatı gerçekleştirileceğini belirledi ve ekipler bunun üzerine Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan izinler ve yürütülen soruşturma ile birlikte şüphelileri fiziki ve teknik takibe aldı.

İki ay devam eden çalışmaların ardından şüphelilerin bir gemiyle Türkiye'ye kumaş getireceğini belirlenmişti ki Meksika limanından çıkan gemiyi takibe başlayan narkotik polisi, Beylikdüzü'ndeki Ambarlı Limanı'na demir atan şüpheli gemiye operasyon düzenledi. ve operasyonda kumaş topları içerisinde zulalanmış vaziyette 1 ton 580 kg 640 gram marihuana ele geçirildi.

Polis H.S., C.A., M.U., Z.Ö. ve M.S. isimli 5 şüpheliyi ise gözaltına alırkeni şüphelilerin Güney Amerika'daki uyuşturucu kartellerinin Türkiye ayağını yürüttüğünün değerlendirildiği öğrenildi.