10 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı?

10 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? İşte evde bakım maaşı yatan iller tam liste 10 Ağustos 2021…

Ekonomi 09.08.2021 - 18:20 09.08.2021 - 18:20 Volkan Arık

10 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi hak sahipleri tarafından ağustos ayının ortalarının gelmesi ile birlikte araştırılan konular arasına girdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden koparılmadan bakımlarının sağlanması amacıyla ödenen evde bakım parası her ay farklı tarihler arasında farklı illerde yatıyor. Ağustos 2021 evde bakım maaşı ödemeleri de hak sahibi olan vatandaşlar tarafından sabah saatlerinden bu yana araştırılıyor. Peki 10 Ağustos evde bakım maaşı ödemesi yapıldı mı? Ağustos ayı evde bakım maaşı yattı mı?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 10 Ağustos 2021 Salı günü de yine en çok merak edilen ve araştırılan konular arasına girdi. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden Koparılmaması, ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak ödenen evde bakım maaşı Temmuz ayında gelen zamla birlikte yükselmişti. 2021 yılının ilk 6 aylık dönemi için 1654 lira olarak ödenen evde bakım maaşı şu anda 1798 liraya yükseldi. Peki Ağustos 2021 evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? Evde bakım maaşı e devlet sorgulama ve SMS ile sorgulama ekranı detayları haberimizde...

10 AĞUSTOS 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşından faydalanan vatandaşlar 10 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi aramasını sabah saatlerinden itibaren yapmaya başladı. Şu an için evde bakım maaşı ödemeleri başlamadı. Ağustos ayı evde bakım parası ödemelerinin 15 Ağustos tarihinden itibaren başlaması bekleniyor.

10-agustos-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-agustos-ayi-evde-bakim-maasi-odemeleri-basl-1

E-DEVLET EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyor. e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler sekmesine tıklayarak sosyal yardım ödemeleri bölümünden hemen evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Evde bakım parasının sizin yaşadığınız Şehirde hangi gün ödeneceği bu sorgulama işlemi ile öğrenilebiliyor.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı ödemesini Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan vatandaşlar ise SMS ile sorgulama işlemlerini yapabiliyor. SMS ile evde bakım maaşı sorgulama için büyük harflerle bakiye yazdıktan sonra 4747'ye mesaj gönderebilirsiniz. Sorgulama işleminizin sonucu kısa mesaj olarak cep telefonunuza gönderiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@