10 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi sabah saatlerinden bu yana arama motorunda araştırılıyor. Her ay olduğu gibi bu ayda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan evde bakım maaşı ücretlerinden faydalanan vatandaşlar evde bakım parası yattı mı, evde bakım parası ne zaman yatacak gibi sorulara yanıt bulmaya çalışıyor. Bakanlık tarafından düzenli olarak evde bakıma muhtaç olan kişilerin yakınlarına ödeme yapılıyor. Her ay verilen ödemeler banka hesabından ya da PTT hesabına yatırılıyor. Peki kasım ayı evde bakım parası yattı mı? 10 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi ve detaylar haberimizde…

Evde bakıma muhtaç olan hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yatırılıyor. Evde bakım parası alabilmek için bir takım şartlara uygun olmak gerekiyor. Bakanlık tarafından belirlenen bu şartları Taşıyan vatandaşlar başvuru koşulu ile ödeme alabiliyor. Peki kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı? 10 Kasım 2021 güncel evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı? evde bakım parası yatan iller listesi ve detaylar haberimizde…

10-kasim-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-2021-kasim-ayi-evde-bakim-parasi-yatti-mi-3

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ 10 KASIM 2021

10 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanmadı. Evde bakım parası ödemeleri başladıktan sonra Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden ödeme yapılan iller tek tek açıklanıyor.

2021 KASIM AYI EVDE BAKIM PARASI NE ZAMAN YATACAK?

2021 kasım ayı evde bakım parası ödemeleri 15 Kasım tarihinden itibaren başlayacak ve ay sonuna kadar Türkiye genelinde bulunan bütün illerde ödemeler vatandaşların hesabına geçecek. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar e-devlet üzerinden ya da Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile maaşlarını almaları durumunda SMS ile sorgulama yapabiliyor. Evde bakım parası sorgulaması yapan vatandaşlar kendi illerinde hangi gün ödeme yapılacağını öğrenebiliyor.

10-kasim-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-2021-kasim-ayi-evde-bakim-parasi-yatti-mi-2

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Evde bakım maaşı başvurusu, gerekli kriterlerin taşınması durumunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il ve ilçe müdürlükleri aracılığı ile ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılabiliyor. Başvuru sırasında vatandaşlardan engelli yakınları için heyet raporu, gelir durumunu belirten rapor talep ediliyor. Evde bakım parası alabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor.

10-kasim-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-2021-kasim-ayi-evde-bakim-parasi-yatti-mi-1

EVDE BAKIM MAAŞI 2021 NE KADAR?

Evde bakım maaşı 2021 ne kadar sorusunun yanıtı daha başvuru yapmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Temmuz ayında yapılan zamla birlikte 2021 yılının ikinci yarısı için evde bakım maaşı 1797 TL olarak ödenmeye başlandı. Ocak ayında enflasyon oranları doğrultusunda evde bakım parasına zam yapılacak.