10 Kasım tatil mi, resmi tatil mi? 10 Kasım'da okullar açık mı, bankalar çalışıyor mu, PTT açık mı? Merak edilen soruların yanıtları haberimizde…

Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım'da Yani yarın Ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde saygı ve özlemle tüm yurtta anılacak. 10 Kasım günü saat 09.05’te Türkiye'de hayat duracak bir dakikalık saygı duruşu yapılacak. 10 Kasım öncesinde öğrencilerin ve vatandaşların merak ettiği birçok soru var. 10 Kasım resmi tatil mi? 10 Kasım'da okullar açık mı? 10 Kasım'da bankalar çalışıyor mu gibi soruların yanıtını sizler için derledik.

10 Kasım 2021 Çarşamba günü Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 83. yıl dönümü. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım'da yine yurt genelinde saygı ve özlemle anılacak. Her yıl olduğu gibi okullarda etkinlik ve törenler yapılacak. Ancak birçok kişi 10 Kasım tatil mi sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki 10 Kasım'da okullar açık olacak mı? 10 Kasım resmi tatil mi? 10 Kasım'da bankalar, PTT ve eczaneler çalışıyor mu?

10 KASIM RESMİ TATİL Mİ?

10 Kasım günü resmi tatil değil. Atatürk’ün ölüm yıldönümünde tüm yurtta tören yapılıyor. Her yıl olduğu gibi 10 Kasım 2021 Çarşamba günü de saat 09.05’de Türkiye'de hayat duracak. Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde tam ölüm saatinde yurt genelinde 1 dakikalığına saygı duruşuna geçilecek. Saat 09.05’te sirenler çalmaya başlarken okulda olanlar yolda olanlar işi olanlar da Atatürk'e saygılarını bu şekilde gösterecek.

Halkbank yeni kampanyasını duyurdu! Halkbank üzerinden başvuru yaparak 50.000 TL ödeme alın! Halkbank yeni kampanyasını duyurdu! Halkbank üzerinden başvuru yaparak 50.000 TL ödeme alın!

10 KASIM'DA OKULLAR AÇIK MI?

10 Kasım günü resmi tatil kabul edilmediği için okullar açık olacak aynı zamanda bankalar, eczaneler, PTT’de çalışmaya devam edecek. Yani 10 Kasım günü tüm resmi kurum ve kuruluşlar faaliyetlerini sürdürecek normal mesai saatleri uygulanacak.