10 Mart İstanbul'a özel araçla giriş çıkış yasağı var mı? İstanbul'a Anadolu'dan ve Trakya'dan giriş çıkış yasaklandı mı? İstanbul özel araç yasağı var mı?

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

10 Mart 2022 İstanbul'a özel araç giriş çıkış yasak mı? 10 Mart Trakya'dan ve Anadolu'dan İstanbul'a özel araçla giriş yasak mı? İstanbul Valiliği İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle aldığı önlemleri Dün peş peşe açıklamıştı. Valilik tarafından yapılan açıklamalar sonrasında tüm sürücüleri ilgilendiren önemli kararlar sosyal medyada gündem oldu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medyadan bir açıklama yaparak İstanbul'a Trakya ve Anadolu'dan tır ve kamyon girişlerinin durdurulduğunu duyurdu. Peki, özel araç yasaklı? İstanbul'a özel araç giriş çıkışı yasak mı?

10 Mart İstanbul'a özel araçla giriş çıkış yasak mı?

İstanbul Valiliği Henüz İstanbul'a özel araç giriş çıkışının yasaklanması konusunda bir karar alınmadı. Anadolu'dan ve Trakya'dan özel araç giriş çıkışı hala devam ediyor. Fakat kar yağışının etkisini artırması durumunda ve kar yoğunluğuna göre ilerleyen saatlerde Valilik böyle bir karar alabilir.

İstanbul'da Trakya ve Anadolu'dan giriş çıkışlar yasaklandı mı?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya konu hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Vali Yerlikaya açıklamasında dün gece saatlerinden itibaren tır ve kamyonların İstanbul içinde trafiğe çıkışının yasaklandığını bildirdi. Özel araçlarla ilgili bir açıklama yapmayan Vali Yerlikaya, sadece tır ve kamyonlar için böyle bir önlem alındığını bildirdi. Şu an için İstanbul'a girişlerde özel araçlar için herhangi bir engel bulunmuyor.