10 Mart'ta motorine ve benzine zam gelecek. Mart ayının 8 zammı Perşembe gününden itibaren geçerli olacak.

AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi

Mart ayında benzin ve motorine peş peşe yapılan zamların ardından yeni bir zam haberi daha geldi. 10 Mart gecesi motorin ve benzine yine zam geliyor. Mart ayının 8. zammı bugüne kadar yapılanların en yükseği olacak. Motorunu 2 lira 25 kuruş benzine ise 79 kuruş zam yapılması bekleniyor. Vatandaşlardan hükümete peş peşe KDV'yi indir çağrısı yapılırken KDV indirimi olması halinde Bir depoda 197 lira indirim olacak.

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlaması ve ardından Rus petrolüne ambargo kararlığı gelmesi ile birlikte dünyada Ham Petrol fiyatları 130 doların üzerine çıktı. Hem küresel Petrol fiyatlarındaki artış hem de dolar kurundaki Yükseliş Türkiye'de akaryakıt her gün yeni zamlara sebep oluyor. Bu gece itibariyle geçerli olacak zamlardan sonra artık vatandaşlar için kontak çevirmek zorlaşacak.

Motorin ve benzine büyük zam geliyor

Türkiye'de son günlerde yapılan akaryakıt zamları vatandaşları zorlamaya devam ediyor. Ham petrol fiyatlarında yaşanan artış ve dolar kurundaki Yükseliş nedeniyle benzin ve motorine bu akşam yeni bir zam daha gelecek. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 2 lira 25 kuruş benzine ise 79 kuruş zam yapılacak.

Mart ayında 8. zam olacak

Bu gece yapılacak olan zam ile birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul'da 21.10 4 TL olur ki yani Ankara'da 22,24 TL ve İzmir'de ise 22.26 TL olacak. İstanbul'da motorin litre fiyatı ise 25,06 TL’ye yükselecek Ankara ve İzmir'de ise 25,17 TL olacak.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 2 haftasında da devam ederken dünyada Ham Petrol fiyatları da her geçen gün yükseliyor. Rusya petrolüne uygulanan ambargo nedeniyle Mart ayının başından bu yana benzin ve motorine 8. kez zam geldi. Araç sahiplerinin bütçesi zamlarla sarsılırken hükümete KDV indirimi çağrısı yapılıyor.