Karşılıksız yardım ödemesiyle birlikte vatandaşlara büyük destek çıkılıyor. Öyle ki 100 bin TL'ye kadar yapılacak destek sonrasında aranan şartlar belli oldu. Ziraat Bankası aracılığıyla 35 bin - 100 bin TL aralığında ödeme alabilirsiniz.

Devletin vatandaşa sağlamış olduğu karşılıksız ödemelere dair güncel bilgiler verildi. Öyle ki siz de çeşitli şartlar doğrultusunda karşılık olmaksızın ödeme sahibi olabilirsiniz. Son zamanlarda artan ihtiyaçlar ve çeşitli konut yapılandırmaları sebebiyle destek paraları hesaba yatırılıyor.

Ev Onarımı İçin 100 Bin TL!

Eski ve sağlıksız evlerde yaşayanlar için ev onarımı veya prefabrik evler adına devletin tam desteği sürüyor. Karşılıksız şekilde 100 bin TL'ye varan ödeme alabilmenizin önü açılmakta. Öte yandan yardım kapsamında aranan bazı şartların değerlendirilmesi de önemlidir. Gelir durumunuza göre ödeme yapılacaktır.

ödeme (1)

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Ödeme Ne İçin Kullanılmalı?

Sağlanacak ödemenin bakım-onarımı, betonarme ev yapımı, prefabrik ev yapımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için kullanılması gerektiği belirtiliyor. Bununla beraber, eğer sizler de düşük gelirli iseniz ve ailede kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden daha az ise başvurunuu gerçekleştirebilirsiniz.

Ödemeler Ziraat Bankası'ndan Alınacak

Destek parasının nasıl temin edileceği konusunda çok fazla soru işareti bulunmaktaydı. Gelen bilgiler doğrultusunda ödemelerin Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacağı öğrenildi. Sizler de PTT üzerinden başvuru yaparak detaylara erişebilirsiniz. 35 bin TL ila 100 bin TL arasında değişen karşılıksız yardım, vatandaşın imdadına yetişiyor.