1000 TL Pandemi Destek Yeni Başvuru İmkanı! Pandemi Ödemeleri Devam Ediyor

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşlara 1000TL’ye kadar pandemi destek ücretleri ödenmeye başlamıştı. Pandemi ödemeleri devam ediyor. Detaylar haberimizde...

Ekonomi 27.09.2021 - 09:18 27.09.2021 - 09:18 Vural Pars

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşlara 1000TL’ye kadar pandemi destek ücretleri ödenmeye başlamıştı. Pandemi ödemeleri devam ediyor. 1000TL pandemi destek ücretinden faydalanmak halen mümkün Faz 3 desteklerinin sürdüğü açıklaması yapıldı.

Sosyal destek kapsamındaki Faz 3 ile birlikte bugüne kadar toplamda 2,3 Milyar TL’yi aşkın nakit yardımı vatandaşlara yapıldı. Bakanlık tarafından açıklanan bilgilere göre vatandaşlara Pandemi destek adı ile destekler yapılmaya devam ediyor.

Bakan, Derya Yanık yaptığı açıklamada faz 1, 2 ve 3 ödemelerinin devam ettiğini. Tam kapanma sürecinde 7,2 Milyon eve 10,9 Milyar TL oranında destek yapıldığı yönündeydi.

E-Devlet Üzerinden Pandemi Destek Başvuruları

2020 Yılı ile birlikte E-Devlet üzerinden Pandemi ödeneklerine başlandı. Ön eleme sürecine tabi tutulan başvurular elenerek gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara pandemi ödemesinin ulaştırılması sağlanıyor.

Bazı kriterleri ön planda tutan ve buna göre ödemeleri yapan devlet, başvuruları her elemede bir kademe düşürerek il ve ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına iletiyor. Son olarak yapılan muhtaçlık değerlendirmesine göre pandemi ödemelerinden gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlar yararlanabiliyor.

E- Devlet üzerinden yapılan Pandemi destek başvuruları, vatandaşların varsa kayıtlı olan banka hesaplarına yapılmakta. Söz konusu banka hesaplarına sahip olmayan vatandaşların ödemeleri PTT üzerinden yapılmakta. Pandemi ön destek başvurusu yapmış olan vatandaşların PTT üzerinden ödemelerini kontrol ettirmeleri de önerilenler arasında.

1000tl-pandemi-destek-yeni-basvuru-imkani-pandemi-odemeleri-devam-ediyor1

Pandemi Ön Destek Başvurusu Nasıl Yapılır? Pandemi Ön Destek Başvurusu Yeni Ekran

Pandemi ön destek başvurusundan yararlanmak isteyen vatandaşların E-Devlet üzerinden ekstra olarak başvuru yapması gerekmekte. Pandemi ön destek başvurusu nasıl yapılır?

Yenilenen pandemi ön destek başvuru ekranı sayesinde kolayca pandemi 1000TL destek başvurusu yapılabilmekte.

E-Devlet hesabınıza girerek “pandemi destek başvurusu” araması yapmanız gerekmekte. Çıkacak olan seçeneklerden pandemi destek başvurusu seçeneğini seçin ve gelecek olan ekrana sizden istenen bilgileri girin. Söz konusu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz oldukça önemli.

Bilgileri girdikten sonra onaya göndereceğiniz başvuru aile ve çalışma sosyal bakanlığı tarafından kontrol edilecektir. Söz konusu kontrol işlemlerinden sonra 1000TL Pandemi ödemesi için uygun bulunmanız durumunda tarafınıza SMS veya Arama yolu ile bilgi ulaştırılacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@