11 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi GÜNCEL! e-Devlet ve SMS ile evde bakım parası sorgulama!

GÜNCEL 11 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı?

Ekonomi 10.08.2021 - 17:08 10.08.2021 - 17:08 Volkan Arık

11 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel tam liste yine hak sahipleri tarafından merakla araştırılıyor. Evde bakım parası ödemeleri evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerinden koparılmaması ve asgari düzeyde ihtiyaçlarının karşılanması için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılıyor. Ödemeler aylık olarak hesaplara geçerken her altı ayda bir enflasyon oranında zamlanıyor. Peki 11 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı mı? 2021 Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı?  e-Devlet ve SMS ile evde bakım parası sorgulama ekranı ve detaylar haberimizde…

Devlet tarafından dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlara yapılan ödemelerden biri de evde bakım maaşı ödemesi. Her ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı PTT aracılığıyla evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlara bakanlara evde bakım parası ödemesi yapıyor. Her ay verilen bu ödemeler 6 ayda bir enflasyon oranı doğrultusunda zamlanıyor. Evde bakım parası son olarak Temmuz ayında zamlandı ve vatandaşlar Temmuz maaşlarını zamlı olarak aldı. Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemeleri için de beklentiler ve aramalar arttı. Peki 11 Ağustos 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı? Evde bakım maaşı 2021 kaç TL? İşte merak edilen soruların yanıtları…

11-agustos-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-guncel-e-devlet-ve-sms-ile-evde-bakim-paras-2

GÜNCEL 11 AĞUSTOS 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

11 Ağustos 2021 Çarşamba evde bakım maaşı yatan iller listesi hak sahibi olan çok sayıda vatandaş tarafından araştırılıyor. Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemeleri şu an için başlamadı. Ödemelerin 15 Ağustos 2021 tarihinden itibaren başlaması ve ay sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

2021 EVDE BAKIM MAAŞI KAÇ TL?

Evde bakım maaşı ödemeleri Temmuz ayından itibaren zamlı olarak yatırılmaya başlandı. Temmuz ayında açıklanan yılın ilk 6 aylık enflasyon rakamları doğrultusunda zamlanan evde bakım maaşı 1654 liradan 1798 liraya yükseldi. Evde bakım parası ödemeleri 2021 yılının sonuna kadar tutar üzerinden yapılacak.

11-agustos-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-guncel-e-devlet-ve-sms-ile-evde-bakim-paras-3

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım aylığı alan vatandaşlar maaşlarını e-devlet üzerinden ve SMS ile sorgulayabiliyor. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesine giderek sosyal destek ödemeleri bölümünden evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Maaş ödemesini Ziraat katılım bankacılığı aracılığıyla alan hak sahipleri ise büyük harflerle bakiye yazdıktan sonra 4747'ye SMS göndererek evde bakım parası ödemelerini sorgulayabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@