11 Kasım evde bakım maaşı yatan iller listesi! 2021 Kasım evde bakım maaşı yattı mı? E-devlet sorgulama ekranı

11 Kasım evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı? E-devlet evde bakım maaşı sorgulama ve SMS ile evde bakım maaşı sorgulama ekranı!

Ekonomi 11.11.2021 - 09:23 11.11.2021 - 09:23 Volkan Arık

Evde bakım maaşı 11 Kasım 2021 günü de en çok aranan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Hak sahibi olan binlerce vatandaş Kasım ayı ödemelerini bekliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ger ay düzenli olarak vatandaşların hesabına evde bakım parası yatırıyor. Bu ödemeler, bakılan kişilere değil bakımı yapan yakınlarına veriliyor. Aylık olarak yapılan ödemelerin tutarı da her 6 ayda bir enflasyon oranları doğrultusunda zamlanıyor. Peki Kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı? 11 Kasım evde bakım maaşı yatan iller listesi!

ASHB, evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı, engelli kişilerin ailelerine her ay düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yapıyor. Bu ödemeler bakıma muhtaç olan kişilerin ailelerinden koparılmaması ve bakımlarının evlerinde asgari düzeyde sağlanması için veriliyor. Evde bakım maaşı ödemeleri farklı illerde farklı günlerde yapıldığı için vatandaşlar da her gün evde bakım maaşı yattı mı araması yapıyor. Peki 11 Kasım evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı? 2021 Kasım ayı evde bakım parası yattı mı? E-Devlet evde bakım maaşı sorgulama ekranı ve detaylar haberimizde…

11 KASIM 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 11 Kasım 2021 günü için henüz Bakanlık tarafından yayınlanmadı. Evde bakım aylığı ödemeleri her ayın 15’i ile 30’u arasında hesaplara geçiyor. Her gün farklı illerde ödeme yapılırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından liste olarak evde bakım maaşı yatan iller yayınlanıyor.

11-kasim-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-2021-kasim-evde-bakim-maasi-yatti-mi-e-devlet-sorg-2

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

Diğer yandan vatandaşlar kendi illerinde evde bakım maaşı ödemesi yapılıp yapılmadığını e-devlet üzerinden sorgulayabiliyor. E-devlet sistemine TC kimlik no ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinden sosyal yardım ve destek ödemeleri bölümünden sorgulama yapabilirsiniz. Aynı zamanda Ziraat katılım bankası üzerinden evde bakım maaşı alanlar BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndererek de sorgulama işlemlerini tamamlayabilir.

KASIM AYI EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Kasım ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak sorusunun yanıtı da belli oldu. Kasım evde bakım parası ödemesi 15 Kasım tarihinden itibaren hesaplara geçecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@