11 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? 11 Nisan 2022 evde bakım parası yatan iller güncel liste açıklandı mı? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç kişilerin yakınlarına ödenen evde bakım maaşı ödemeleri için geri sayım başladı. Maddi durumu yerinde olmayan ihtiyaç sahibi olan engelli ve hasta kişilere ödeme evde bakım parası nisan ayı için hesaplara yatmaya başlayacak. Peki 11 Nisan 2022 hangi illerde evde bakım maaşı yattı?

11 Nisan 2022 evde bakım maaşı yattı mı? 11 Nisan 2022 evde bakım parası yatan iller listesi belli oldu mu? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödenen evde bakım maaşı her ay düzenli olarak hesaplara geçiyor. Nisan ayı için ödemeleri bekleyen vatandaşlar arama motorunda çoktan araştırmalarına başladı bile. Nisan ayı evde bakım maaşı sorgulama ekranı da merak ediliyor. Haberimizin devamında 11 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi ve e-devlet ile SMS ile evde bakım maaşı sorgulama ekranı sizi bekliyor.

11 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Evde bakım maaşı yatan iller 11 Nisan 2022 günü için yine hak sahibi milyonlarca vatandaş tarafından arama motorunda yoğun şekilde araştırılıyor. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödenen evde bakım parası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor. Nisan ayı evde bakım maaşı ödemeleri henüz başlamadı. Ödemelerin 15 Nisan tarihinde başlayacağı ve ay sonuna kadar tamamlanacağı düşünülüyor.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Evde bakım maaşı sorgulama ekranı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım parası ödemeleri Her ayın 15'i ile 30’u arasında hak sahibi vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Evde bakım maaşı ödemelerini sorgulamak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden ve SMS ile sorgulama yapabiliyor. e Devlet evde bakım maaşı sorgulama için T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan engelli ve bakım maaşı sorgulama ekranından sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile sorgulama yapmak için sadece Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile maaş alan vatandaşlar cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden büyük harflerle BAKİYE yazarak 47 47'ye mesaj gönderebilir.