Ülkemizde yüz binlerce hak sahibi 11 Temmuz 2021 Pazar günü evde bakım maaşı yattı mı? Sorusunun yanıtını araştırıyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi milyonlarca emekliye, Kurban bayramı ikramiyesi ve emekli maaş ödemeleri erkenden yatırılacak. Peki evde engelli yakınının bakımını üstlenenlere ödenen evde bakım maaşları ne zaman yatırılacak? 11 Temmuz 2021 Evde bakım parası yatan iller listesi sıklıkla sorgulanıyor. 11 Temmuz 2021 Pazar evde bakım maaşı yatan iller listesi! 11 Temmuz evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Bu soruların yanıtı haberimizin devamında sizlerle...

Yüz binlerce hak sahibine 2021 Temmuz ayı itibariyle, Bayram öncesinde evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. Her ay olduğu gibi içinde bulunduğumuz Temmuz ayında da evde bakım maaşı ödemeleri il il gerçekleştiriliyor. 11 Temmuz 2021 Pazar günü itibariyle birçok ilde evde bakım maaşı ödemeleri hesaplara yattı. Hak sahipleri, ikamet ettikleri ilde ödemelerin yatış durumuna göre evde bakım maaşlarını banka hesaplarında görmeye başladı. 

11 TEMMUZ 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

1- Ordu

2- Tokat

3- İzmir

4- Bursa

5- Çanakkale

6- Eskişehir

7- Kırıkkale

8- Ankara

9- Trabzon

10- Kars

11- Konya

12- Antalya

11 Temmuz 2021 Pazar günü itibariyle yukarıda yer verilen 12 ilde evde bakım maaşı ödemeleri hesaplara yatırıldı. Hak sahipleri, 2021 Temmuz ayına ilişkin evde bakım maaşlarını bu 12 ilde ikamet etmek şartıyla banka hesaplarında görebilecekler. 2021 Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri gün gün ödenmeye devam edecek ve bayramdan önce, 81 il genelinde tüm hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacak. Böylelikle Kurban Bayramı öncesi tüm hak sahipleri 2021 Temmuz ayına ilişkin evde bakım aylıklarını ceplerine koymuş olacaklar.

2021 TEMMUZ AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI? EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

2021 Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemenizin banka hesabına yatıp yatmadığını internetten ve SMS ile kolayca sorgulayabilirsiniz. E-Devlet üzerinden evde bakım aylığı sorgulama işlemi için E-Devlet şifreniz ve T.C Kimlik numaranız ile giriş yapmanız, arama kısmına da "Evde engelli bakım ödeneği" yazmanız gerekmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altındaki hizmetten kolaylıkla ödeme detaylarına ulaşabilirsiniz.

Evde bakım maaşı sorgulama işlemi SMS ile de gerçekleştirilebilmektedir. SMS ile sorgulama yapmak için Ziraat Katılım bankasında hesabınız bulunmalı ve bu hesap üzerinden evde bakım maaşını almalısınız. Bu şekilde ödeme alıyor iseniz, "BAKIYE" yazıp 4747'ye SMS göndermeniz gerekiyor. Operatörünüz bu işlem için sizden 1 SMS ücreti tahsil edecektir. Bu şekilde banka hesabınıza evde bakım aylığının yatıp yatmadığını ATM yahut banka şubelerine gitmeden cep telefonunuz ile öğrenebilirsiniz.