1100 TL 4. Faz Ödemeler Olacak Mı? Son Dakika Duyuruldu

Faz 1, Faz 2, Faz 3 şeklinde yapılan ödemeler 1100 TL 4. Faz ödemeler olacak mı sorusunu da akıllara getirmektedir. İşte detaylar...

Ekonomi 26.08.2021 - 19:27 26.08.2021 - 19:29 Vural Pars

Pandemi sürecinde zor durumda kalan ailelere ve esnaflara yönelik olarak devlet de başvuruda bulunanlara 1100 TL pandemi sosyal yardım ödemesi gerçekleştirmektedir. Faz 1, Faz 2, Faz 3 şeklinde yapılan ödemeler 1100 TL 4. Faz ödemeler olacak mı sorusunu da akıllara getirmektedir. Sosyal yardım başvurusunda bulunmak isteyenler başvurularını ne şekilde yapacaklarını merak etmektedirler.

1100 TL Pandemi Sosyal Yardım Ödemesi

Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınında pek çok kişi geçimlerini sağlamada zorluk çekmektedirler. Bu zor dönemde devlet de yaptığı yardımlarla vatandaşların yanında olmaya devam etmektedir.

Faz 1, Faz 2 ve Faz 3 şeklinde yapılan ödemeler 1100 TL 4. Faz ödemeler olacak mı sorusunun sorulmasına neden olmaktadır. Pek çok kişinin cevabını beklediği bu soru yardım başvurusunda bulunmak isteyenlerin özellikle dikkatini çektiği konulardan biri olmaktadır.

4. Faz Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Devlet pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak 1100 TL ödeme gerçekleştirmektedir. Faz 1, Faz 2, Faz 3 şeklinde ödemelerin yapılıyor olması, Faz 4 ödemesinin ne zaman yapılacağının sorulmasına neden olmaktadır.

En son 3. Faz dönem ödemeleri gerçekleştirilmiş olup, 4. Faz ödemeleri de yine 3. Faz üzerinden verilmeye devam edecektir. Başvuruda bulunmak isteyenlerin başvuru şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

1100 TL Pandemi Sosyal Destek Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

1100 TL 4. Faz ödemeler olacak mı sorusunun yanında cevap bekleyen sorulardan biri de başvuruların nereden ve nasıl yapılacağı olmaktadır. En son 3. Faz şekline yapılan ödemelerin başvuruları e devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir.

1100-tl-4-faz-odemeler-olacak-mi-son-dakika-duyuruldu1

Yapılacak olan başvurular T.C kimlik numarasının son hanesine göre yapılmaktadır. E devlet şifresi olmayanların PTT şubelerinden belli bir ücret karşılığında e devlet şifresi almaları gerekmektedir. Yapılacak olan başvurular kişi bazlı olmayıp hane bazlı olacağından başvuruda bulunacak olanların bu duruma dikkat etmeleri gerekmektedir. Buna göre;

T.C Kimlik numarasının son hanesi;

  1. 0 olanlar Pazartesi
  2. 2 olanlar Salı
  3. 4 olanlar Çarşamba
  4. 6 olanlar Perşembe
  5. 8 olanlar Cuma

Günlerinde başvuru işlemlerini yapabilecekken Cumartesi ve Pazar günleri başvuru için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

1100 TL Pandemi Sosyal Destek Başvurusu Sorgulama

Devletin yapmış olduğu 1100 TL pandemi sosyal destek başvurusunda bulunanlar yaptıkları başvuruyu nereden sorgulayacaklarını merak etmektedirler. Başvuru işlemlerinin e devlet üzerinden yapılabilmesiyle başvuru sorgulama işlemleri de yine e devlet üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru sorgulama işlemi için e devlet sistemine giriş yapılıp ekranda arama kısmına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazıp, Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama bölümüne gelip bu seçenek ile sorgulama yapılması gerekmektedir.

1100 TL 4. Faz ödemeler olacak mı sorusunun yanında başvuru işlemlerinin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için gerekli şartların taşındığına emin olunması gerekmektedir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@