1100 TL 4.Faz Ödemeler Kasım Ayında Başlayacak mı?

Ülkemizde yaşanan pandemi dönemi nedeniyle maddi desteğe ihtiyacı olan aile ve esnaflar için sosyal yardım ödemesi devlet tarafından yapılmaktadır.

Ekonomi 28.10.2021 - 21:44 28.10.2021 - 21:44 Vural Pars

Ülkemizde yaşanan pandemi dönemi nedeniyle maddi desteğe ihtiyacı olan aile ve esnaflar için sosyal yardım ödemesi devlet tarafından yapılmaktadır. Fazlar şeklinde verilen bu yardımın 1. 2. ve 3. Fazı verilmiş olup 4. Fazın verilip verilmeyeceği merak konusu olmuştur.

1100 TL Olan Maddi Yardım Desteği

Bütün dünya üzerinde ve de ülkemizde de etkisini devam ettiren Covid-19 salgını nedeniyle birçok vatandaşımız maddi desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle devlet birçok yardım desteği vermiş ve vermeye devam etmektedir. Devletin ihtiyaç sahiplerine 1100 TL olarak verdiği yardım ödemesi 1. 2. Ve 3. Faz olarak verilmiştir. Bu nedenle 1100 TL olarak 4. Fazın ne zaman yapılacağı vatandaşlarımız tarafından merak edilmektedir. 3. Faz ödemeleri üzerinde verilecek olan 4. Faz ödemesinden yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

4. Faz Ödemelerinden Yararlanmak İçin Aranan Şartlar

3. Faz ödeme başvuruları ihtiyaç sahipleri tarafından E-devlet üzerinden gerçekleştirildiği gibi 4. Faz başvuruları da yine E-devlet üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu başvurular TC kimlik numaralarının son haneleri baz alınarak yapılmaktadır. Şifresi bulunmayan vatandaşlar PTT şubelerine giderek belirli bir ücret ödeyerek E-devlet şifresi alarak 4. Faz ödemeleri için başvuruda bulunabilirler. Başvurular kişi bazlı olmak yerine hane bazlı gerçekleşeceği için ihtiyaç sahiplerinin bu durumu göz ününde bulundurmaları gerekmektedir. Buradan TC kimlik numarasının son hanesinde 0 bulunanlar Pazartesi günü, 2 bulunanlar Salı günü, 4 bulunanlar Çarşamba günü, 6 bulunanlar Perşembe günü, 8 bulunanlar Cuma günü başvuruda bulunabilmektedir. Ayrıca vatandaşların Cumartesi ve Pazar günü de başvuru yapabilmeleri için imkan sağlanmaktadır.

1100-tl-4faz-odemeler-kasim-ayinda-baslayacak-mi

Pandemi Maddi Destek Başvurusu Sorgulama

Devlet tarafından yapılan pandemi sürecine yönelik sosyal destek hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar yaptıkları başvuruyu E-devlet üzerinden yaptıkları gibi, başvuruları hakkında bilgi edinebilmek için de E-devlet üzerinden sorgulama yapabilmektedirler.

Başvuru yapan kişiler sorgulama yapabilmek için E-devlet sistemlerine şifre ve TC kimlik bilgileri ile giriş yaptıktan sonra arama motoru kısmında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazarak, Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sekmesinden başvuruları hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@