Pandemi sosyal destek yardımı ödemeleri ile ilgili yeni gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Özellik ve koronavirüs salgını başladıktan sonra ekonomik anlamda zorlanan vatandaşlar devlet tarafından sağlanan 1100 TL nakit destek ödemelerine yönelmişti. Pandemi destek ödemelerinden 4. faz bölümü için bekleyiş devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlar pandemi destek 4. faz ödemeleri ne zaman başlıyor sorusunun yanıtını yoğun bir şekilde araştırıyor. Peki e-devlet pandemi yardım başvurusu nasıl yapılır? 1100 TL pandemi yardımı ne zaman ödenecek?

1100 TL pandemi sosyal destek 4. faz ödemeleri başladı mı? E-Devlet nakit para yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kurban Bayramı öncesinde ekonomik anlamda zorlanan vatandaşlar bu soruların yanıtını arama motorunda bulmaya çalışıyor. Daha önce 3 Faz olarak ödenen pandemi destek ödemelerinin 4 fazla ödemeleri merakla bekleniyor. Sadece pandemi dönemi için ödenen sosyal yardım ödemelerini PTT aracılığı ile almak mümkün. Ancak öncesinde e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamak gerekiyor. Peki 1.100 TL pandemi destek ödemeleri başladı mı? E-devlet 1100 TL nakit yardım başvurusu nasıl yapılır?

1100-tl-pandemi-sosyal-destek-4-faz-odemeleri-basladi-mi-e-devlet-nakit-para-yardimi-basvurusu-1

PANDEMİ DESTEK 4. FAZ ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce pandemi destek ödemeleri ile ilgili yaptığı açıklamada 3.faz döneminin dinamik bir dönem olarak başladığını söylemişti. Yani pandemi destek ödemeleri için 4. faz. Yerine 3. Faz başvuruları devam edecek. Bir yandan sosyal yardım ödemeleri vatandaşların hesaplarına ödenmeye devam ederken bir yandan da e-devlet 1100 TL pandemi yardımı başvuruları sürüyor.

1100-tl-pandemi-sosyal-destek-4-faz-odemeleri-basladi-mi-e-devlet-nakit-para-yardimi-basvurusu-2

E-DEVLET 1100 TL PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından pandemie başladığı günlerde açıklanan yeni kararlara göre ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara 1100 TL sosyal yardım ödemesi yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tam kapanma sosyal yardım programı ile birlikte başvuruya gerek olmadan 2 milyonun üzerinde aileyi ulaşacaklarını söylemişti. Bakan yanık artık kendini yardımı için başvuru yapmaya gerek olmadığını belirtirken aynı zamanda e-devlet üzerinden de başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını gerçekleştirebiliyor. 2 milyonu Aşkın haneye hane başı 1100 TL tutarındaki ödeme Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından tespit edilerek yapılıyor.

1100-tl-pandemi-sosyal-destek-4-faz-odemeleri-basladi-mi-e-devlet-nakit-para-yardimi-basvurusu-n-3

Vatandaşlar 1100 TL sosyal yardım ödemelerini PTT aracılığı ile alıyor. Başvuru sırasında IBAN belirten vatandaşların hesaplarına ödemeler doğrudan yatırılırken bilgileri eksik olan vatandaşlar ise PTT şubelerine giderek pandemi yardım ödemelerini nakit şekilde tahsil edebiliyor.