1100 TL pandemi yardımı için yeni duyuru! Başvurana veriliyor, Eylül ayı sonuna kadar PTT’den başvurup alabilirsiniz!

1100 TL pandemi yardımı için yeni duyuru! Başvurana veriliyor, Eylül ayı sonuna kadar PTT’den başvurup alabilirsiniz! Kimler başvuru yapabilir?

Ekonomi 16.09.2021 - 09:40 16.09.2021 - 09:41 Volkan Arık

Tüm dünyada etkili olmaya devam eden koronavirüs salgını özellikle ekonomik anlamda ülkemizde vatandaşları çok olumsuz etkiledi. Salgın nedeniyle işini kaybeden dükkanını kapatmak zorunda kalan birçok kişi ise devlet yardımlarını Araştırmaya devam ediyor. Özellikle devletin verdiği bir 100 TL pandemi yardımı vatandaşların bütçesine büyük katkı sağladı ve salgın dönemindeki zorlukları daha kolay antlatmalarına yardımcı oldu. Vatandaşlar eylül ayında da arama motorunda pandemi yardımları bitti mi Birgül anneni yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtını Araştırmaya devam ediyor. Peki 1100 TL pandemi yardımı devam ediyor mu? 1100 TL pandemi yardımı başvurusu nasıl nereden yapılır?

1100 TL pandemi yardımı için yeni duyuru! Başvurana veriliyor, Eylül ayı sonuna kadar PTT’den başvurup alabilirsiniz. Koronavirüs salgını ile mücadelede 1,5 yıl geride kaldı. Ülkemizde ilk olarak 2021 yılının Mart ayında görülen salgın hâlâ etkisini yitirmedi. Özellikle ekonomik anlamda vatandaşlar salgının olumsuz etkileri ile mücadele etmeye devam ediyor. Bu süreçte yardıma muhtaç olan vatandaşlara devlet tarafından pandemi yardımı ödemesi yapılıyor. Neredeyse 1,5 yıllık süreçte 1 milyondan fazla aile E-devlet üzerinden başvuru yaparak yardımı alma imkânına kavuştu. Ancak hala devam eden salgın nedeniyle vatandaşlar pandemi yardımı ödemelerinin bilgi verilmediğini merak ediyor. Peki pandemi yardımı devam ediyor mu? 1100 TL pandemi yardımı başvurusu nasıl yapılır?

1100-tl-pandemi-yardimi-icin-yeni-duyuru-basvurana-veriliyor-eylul-ayi-sonuna-kadar-pttden-basvu-3

PANDEMİ YARDIMI NEDİR, NE KADAR?

Vatandaşların salgın sürecinde yaşadıkları ekonomik zorlukları en aza indirmek ve aynı zamanda temel ihtiyaç maddelerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla devlet tarafından pandemi yardıma verildi. 2021 yılında 1000 TL olarak yapılan pandemi yardımı ödemeleri 2021 yılında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama sonrasında 1100 TL olarak ödenmeye başlandı. Pandemi yardımı 3. Faz ödemeleri hala devam ediyor. Şimdi ise Milyonlarca kişi 4 fazla ödemeleri ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını araştırıyor.

1100-tl-pandemi-yardimi-icin-yeni-duyuru-basvurana-veriliyor-eylul-ayi-sonuna-kadar-pttden-basvu

1100 TL PANDEMİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1100 TL puan durumu yardımı başvurusu e-devlet üzerinden yapılıyor ödemeler ise PTT'den alınıyor. T.c. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet girişi yaptıktan sonra pandemi yardımı başvurusu işlemlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altından tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda ödeme almayan vatandaşlar alıp alamayacaklarını e-devlet üzerinden sorgulaya biliyor.

T.C. KİMLİK NUMARASINA GÖRE BAŞVURU YAPILIYOR

E-devlet pandemi yardımı başvuruları t.c. kimlik numarasına göre yapılıyor. Kimlik numarasından sonuna göre başvuru yapılabilecek günler şu şekilde;

Sistem üzerinde yoğunluk oluşmasını engellemek adına başvurular T.C. No sonu,

0- Pazartesi günü

2- Salı günü

4- Çarşamba günü

6- Perşembe günü

8- Cuma günü, başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

Başvuru işlemleri Cumartesi ve Pazar günleri tüm vatandaşlara açık.

1100-tl-pandemi-yardimi-icin-yeni-duyuru-basvurana-veriliyor-eylul-ayi-sonuna-kadar-pttden-basvu-2

1100 TL PANDEMİ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1100 TL pandemi yardımı, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım alanlar için herhangi bir başvuru olmadan ödeniyor. Başvuru yapmak isteyen diğer vatandaşlar için başvuru şartları ise her aileden sadece bir bireyin başvurusu ile değerlendirmeye alınıyor. Pandemi yardımı başvurusu yapamayacaklar ise şu şekilde;

Kamu işçileri,

Faz 1 ve Faz 2 kapsamında dağıtılan 1000 TL’lik destekten yararlanmış olanlar,

Memurlar,

SGK’dan gelir veya aylık alanlar,

İşsizlik ödeneği alanlar,

Kısa çalışma ödeneği alanlar,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@