112 çağrı merkezi personel alımı için zaman daralıyor. Geçtiğimiz sene yapılacağı söylenen alımlarla ilgili henüz bir adım atılmadı. İlan365.net olarak İçişleri Bakanlığı en az lise mezunu 112 çağrı merkezi personel alımı şartlarını araştırdık.

112 çağrı merkezi personel alımı ile ilgili sond etaylar mrak ediliyor. Bu kapsamda binlerce personel alımı yapılabilir. İlan365.net olarak 112 çağrı merkezi personel alımı ile ilgili detayları araştırdık. Temmuz ayı itibariyle 112 çağrı merkezi personel alımı yapılabilir.  112 çağrı merkezi personel alımları İçişleri Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Geçtiğimiz sene çağrı merkezi personel alımı yapılacağı açıklanmış fakat, personel alımları yapılmamıştı. Bunda bir sürü etken ise su yüzüne çıkmıştı. Ankara kulislerinden edindiğimiz bilgilere göre 112 çağrı merkezi personbel alımları Temmuz ayı başı itibariyle yapılabilir. 

112 çağrı merkezi personel alımı başladı mı? 

Binlerce aday 112 çağrı merkezi personel alımı için ilanları beklerken, yaşanan gelişmeleri de yakından takip ediyor. Temmuz ayından itibaren 112 çağrı merkezi personel alımı yapılabilir. 

112 Acil Çağrı Merkezlerine 1.500 personel alımı için geçen sene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamada: "Bunun 800'ünü Acil Çağrı kısmını bitiren kardeşlerimizden alacağız. Mart ayında ilk evvel KPSS puanları belirlendi, şimdi mülakatları yapılacak. İnşallah mayıs sonu, Haziran başı itibarıyla başlatacağız." şekilde söylemişti. 

112 çağrı merkezi personel alımı mezuniyet ve bütün şartlar

 Adayların 112 çağrı merkezi personeli olarak işe girmesi için bazı şartları yerine getirmesi lazımdır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartlara haiz olması gerekiyor. Hem de lisans ya da önlisans mezunu olması gerekiyor. Bu kapsamda;

Lisans mezunu olanlar ise 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olması önemlidir. 

Önlisans mezunu olanların 2 senelik yüksekokulların Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümünden ya da bunlara denkliği YÖK bağlamında kabul edilen bölümlerden mezun olması şartlar arasında yer tutuyor. 

Göç Eden Depremzedeler Oy Kullanabilecek Mi? İkamet Değişiminde Zorlu Süreç… Göç Eden Depremzedeler Oy Kullanabilecek Mi? İkamet Değişiminde Zorlu Süreç…

KAYNAK: ilan365.net