Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iş aramayan vatandaşlara müjdeyi verdi. Sağlık personeli olmak için haber bekleyen kişiler sonunda istediği haberi aldı.

14 Kasım PTT posta, temizlik personeli, şoför ve güvenlik görevlisi alımı başladı! İşte başvuru detayları 14 Kasım PTT posta, temizlik personeli, şoför ve güvenlik görevlisi alımı başladı! İşte başvuru detayları
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iş aramayan vatandaşlara müjdeyi verdi. Sağlık personeli olmak için haber bekleyen kişiler sonunda istediği haberi aldı. Bakan Koca, 12 bin sağlık personelinin istihdam edileceğini kaydetti. Sağlık personeli alımında mülakat olacak mı ya da sağlık personeli atamaları merkezi mi olacak soruları merak ediliyor. Peki atamalarda mülakat olacak mı? Alımlarda KPSS şartı var mı?

Sağlık personeli alımında mülakat olacak mı? KPSS şartı var mı?


Sağlık personeli alımında mülakat olacak mı? sorusu da merak edilenler arasında bulunuyor. Göreve alınacak personellerin taşra teşkilatında görev yapacağını aktaran Sağlık Bakanı Koca, KPSS puanı baz alınarak ÖSYM tarafından alımın yapılacağını bildirdi. Açıklamaya göre alınacak 12 bin sağlık personelinden 7 bini hemşire olacak. İstihdam edilecek personelin 1700'ünün ebe ve 2 bin 864'ü teknisyen olacağı kaydedildi. İstihdam edilecekler arasında biyolog, psikolog, diyetisyen ve fizyoterapist ve sağlık fizikçilerinin de olduğu belirtildi.


Sağlık personelleri nerede çalışacak?


Peki sağlık personelleri nerede çalışacak? Peki sağlık personeli alımında mülakat olacak mı? Sağlık personeli atamaları merkezi mi olacak? Bakan Koca, çalışılacak illerin ve tesislerin listesinin tamamlandığı ve ÖSYM Başkanlığı'na iletildiğini belirtti. ÖSYM'nin tercih kılavuzunu paylaşacağını aktaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tercihlerin kılavuzda yazan tarihler arasında yapılacağını ifade etti. Sağlık personeli atamalarında mülakat olmayacağı ve işe yerleştirmelerin merkezi olacağı ifade edildi. Duyuruların Sağlık Bakanlığı ve ÖSYM'nin internet sitesinden takip edilebileceği ifade edildi.