Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay düzenli olarak evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilere bakan yakınlarına evde bakım maaşı ödemesi yapıyor. Evde bakım parası alan vatandaşlar kasım ayı ödemeleri için araştırmalara başladı. Kasım ayı evde bakım parası yattı mı? 12 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı gibi soruların yanıtı yoğun bir şekilde aranıyor. Peki e Devlet evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır? evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Evde bakım aylığı alan vatandaşlar her ay düzenli olarak ödemelerini takip ediyor. Aynı zamanda ayın ortalarını gelmesi ile beraber de arama motorunda evde bakım parası yattı mı sorusunun yanıtı yoğun bir şekilde araştırılıyor. Kasım ayı ödemeleri içinde araştırmalar sabah saatlerinden itibaren başladı. Evde bakım maaşı olan birçok kişi 12 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı sorusunun yanıtını ulaşmaya çalışıyor. Peki Evde bakım parası ödemeleri başladı mı? kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı? İşte evde bakım maaşı yatan iller listesi 12 Kasım 2021…

12-kasim-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-kasim-ayi-evde-bakim-parasi-yatti-mi

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ 12 KASIM 2021

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım maaşı yatan iller listesi düzenli olarak yayınlanıyor. 12 Kasım 2021 günü için henüz yayınlanan bir liste bulunmuyor. O nedenle 12 Kasım evde bakım maaşı yatan iller Listesi yok diyebiliriz. Bakanlık tarafından liste yayınlandıktan sonra haberimizde olacak…

KASIM AYI EVDE BAKIM PARASI YATTI MI?

Kasım ayı evde bakım maaşı ödemeleri henüz başlamadı. Bildiğiniz üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evde bakım parası ödemelerini her ayın 15'inden itibaren yapmaya başlıyor. Yani evde bakım maaşı 15 Kasım tarihinden itibaren hesaplara geçecek. Her gün farklı illerde yapılan ödemelerden faydalanmak isteyenler gerekli şartları taşımaları durumunda başvuru yapabiliyor.

12-kasim-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-kasim-ayi-evde-bakim-parasi-yatti-mi-2

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı sorgulama işlemleri ise e-devlet üzerinden yapılıyor. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal destek ödemeleri bölümünden sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini Ziraat Katılım Bankası ile maaş alan vatandaşlar SMS ile de yapabiliyor.