12 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi için sorgulamalar başladı. Mart ayı evde bakım maaşı ödemeleri hak sahipleri tarafından heyecanla bekleniyor. Peki, 2022 Mart ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Mart ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin masraflarının asgari düzeyde karşılanması amacıyla evde bakım parası ödeniyor. Evde bakım maaşı alabilmek için bakanlık tarafından belirlenen kriterlere uygun olmak gerekiyor. Evde bakım parası kriterleri arasında en önemli olanı ise gelir kriteri oluyor. Evde bakım maaşı için başvuru yapanların bakıma muhtaç kişinin yaşadığı hane içinde Kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olmasını kanıtlanması gerekiyor. Peki, Mart 2022 evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? Mart ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak 2022? 12 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi ve merak edilenler haberimizde…

12 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Güncel 12 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından henüz evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlanmadı. Bakanlık listeleri yayınlandıktan hemen sonra haberimizde sizlerle paylaşacağız…

12-mart-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-mart-2022-evde-bakim-maasi-ne-zaman-yatacak-2

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Mart ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Mart 2022 evde bakım maaşı ödemeleri Mart ayının 15'inden itibaren başlayacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evde bakım parası ödemelerini Her ayın 15’i ile 30’u arasında yapıyor. Ödemeler Her gün farklı illerde yapıldığı için bakanlık tarafından evde bakım parası yatan iller listesi yayınlanıyor. Bulunduğunuz ilde evde bakım maaşı ödemelerinin hangi gün yapılacağını e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra evde bakım maaşı yazarak arama yapabilirsiniz.

Kimler evde bakım ücreti alabilir 2022?

Evde bakım maaşı alabilmek için bakanlık tarafından belirlenen kriterlere uygun olmak gerekiyor. Ağır engelli ve hasta olan kişilerin aileleri başvuru yapmaları durumunda gelir kriteri de uygunsa evde bakım parası alabiliyor. En az %50 engelli olmak ve bu engelli raporla teyit etmek gerekirken aynı zamanda engelli ya da hasta kişinin yaşadığı hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor.