Peş peşe açıklama geldi. 12 milyona yakın emekli için duyuru şimdi geldi! TC kimlik numaranızla 14400 TL ödeme alacaksınız. Emekli olan vatandaşlar bu paraları nasıl alacak açıklandı. İşte detaylar...

Tc Kimlik numarası bağlamında 14400 TL ödeme alacak olan SGK-SSK ve Bağkur'lu emekliler emekli maaşını hangi banka üzerinden alıyorsa, gelir belgesiz koşulsuz olarak bu nakit kampanyasından yararlanacaklar. Akbank, Burganbank, İNG Bank, TEB Bank tarafından kendi resmi web siteleri üzerinden açıklamalar yapıldı. Kampanya duyurusu ile eş güdümlü yalnızca emekli maaşını kendi bankasından alan vatandaşlara 3 sene vadeli 14400 TL ödeme gerçekleştireceğini açıkladı. 

Özel bankalardan emekli maaş alan vatandaşlar müracaat nasıl yapabilir?

Emekli maaşınızı özel bankalar bağlamında alıyorsanız. Akbank, Burganbank, İNG Bank, TEB Bank kendi mobil programı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Emekli maaşınız bağlamında başvurunuz yapıldıktan sonra hemen hesabınıza yatacak olan krediyi 3 sene vadeye kadar bölebilir ilk taksit ödemesinde 3 ay erteleme yapabilirsiniz. Kampanya başlatan bankaların başında gelen Akbank, Burganbank, İNG Bank, TEB Bank, ilaveten SMS ile tüketici kredisi müracaatı alıyor. 

Gözden kaçırmayın

Bilal Erdoğan İfşası Ve Tepkilerin Ardından Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı İçin Geri Adım! "Pistler Belki Kalır" Bilal Erdoğan İfşası Ve Tepkilerin Ardından Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı İçin Geri Adım! "Pistler Belki Kalır"

Kamu bankalarından emekli maaş alan vatandaşlar müracaat nasıl yapabilir?

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar amacıyla başlatılan son dakika kampanyasında kamu bankaları mobil yani internet bankacılığı tarafından emekli maaşını kendi bankasından alan vatandaşlara anında netice vereceğini açıkladı. 

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden emekli maaş alıyorsanız, daha evvel bu banka üzerinden kredi kullanmış olmanız halinde bile , şubelere gitmeden de internet bankacılığını kullanarak ya da mobil programlamayı kullanarak nakit kredi müracaatında bulunabilirsiniz. 

Emekli maaşınıza göre, kredi müracaatı gerçekleştireceğiniz amacıyla 14400 TL'ye kadar olan kredilerde gelir belgesiz olarak prosedür yapacak bu limit üzerindeki kredilerde ise gelir belgeniz ile eş güdümlü prosedür yapmanız gerekmektedir. Emekli olan vatandaşlar, emekli maaşlarının Ziraat Bankası Vakıfbank ya da Halkbank şubelerine taşımaları halinde kredi müracaatı yapacak olan kişiler, başka bankadaki olan bütün borçlarını kapatan, hem ihtiyaç, hemde borç aktarımı kredisi kullanabilecektir.