Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste 12 Temmuz 2021 günü de vatandaşlar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden Koparılmaması ihtiyaçlarının karşılanması için ödenen evde bakım parası hesapları aylık olarak geçiyor. Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri zamlı olarak hesaplara yatacağı için vatandaşlar şimdiden çok heyecanlı. Peki 12 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı mı? Evde bakım parası Temmuz ayı ödemeleri başladı mı?

12-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-guncel-tam-liste-e-devlet-evde-bakim-parasi-sorgulam-2

12 Temmuz 2021 güncel evde bakım maaşı yatan iller listesi

Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri için bekleyiş hala devam ediyor. 12 Temmuz 2021 evde bakım parası yatan iller listesi açıklanmadı. Çünkü Temmuz ayı ödemeleri ayın 15'inden itibaren başlayacak ve ay sonuna kadar bakanlık tarafından farklı illerde vatandaşların hesabına ödenmeye devam edecek. Ancak bu ay Kurban Bayramı dolayısı ile ödemeler erkene çekilebilir ve 15 Temmuz'da başladıktan sonra bir iki gün içinde bütün illerde tamamlanabilir.

Temmuz zamlı evde bakım maaşı ne kadar?

Temmuz ayında memur ve emekli maaşları gibi sosyal destek ödemeleri de enflasyon oranı doğrultusunda zamlanmıştı. Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemelerine yapılan zamla birlikte şu an net tutar 1798 TL oldu. Yani 15 Temmuz tarihinden itibaren başlayacak olan evde bakım aylığı ödemeleri zamlı olarak hesaplara geçecek vatandaşlar Bayram öncesinde Zamlı maaş alma imkanı elde edecek.

12-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-guncel-tam-liste-e-devlet-evde-bakim-parasi-sorgulam-3

E Devlet evde bakım parası sorgulama ekranı

Evde bakım aylığı ya da evde bakım ücreti olarak da bilinen evde bakım maaşı e Devlet üzerinden sorgulanabiliyor. E-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile birlikte sisteme giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan evde bakım maaşı sorgulama bölümüne giderek bu ayki maaşınızın ne zaman yatacağını sorgulama imkanınız var. Ayrıca Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile evde bakım parası alan vatandaşlar SMS yolu ile de sorgulama yapabilir.