Şimdi kredi çekip daha sonra ödeme yaparak ev sahibi olmak mümkün mü? 1,20 faizle konut kredisi ve tüm detaylar yazımızda.

Krediyle ev sahibi olma planı olanlar için konut kredisinde %1,20 faiz fırsatı ve diğer etmenlere değineceğiz. Hangi banka bu kadar düşük faiz ile kredi verecek? Kamu bankalarından asgari ücretli ve orta gelirli için bir adım geldi mi? İlk kez ev sahibi olmayı hedefleyen vatandaşların dikkatle takip ettiği konulardan biri, orta vadeli programda öngörülen düşük faizli konut kredisi oluyor. Özellikle son zamanlarda artan konut fiyatları ve kira bedelleri göz önünde bulundurulduğunda, bu yeni kredi seçeneği büyük önem taşıyor. Vatandaşlar, bankaların sunacağı bu yeni kredi hakkında detaylı bilgi alabilmek için bankaların resmi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarını yakından takip ediyor.

Konut Kredisi Hakkında Güncel Gelişmeler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklamalarına göre, ilk defa ev sahibi olacak vatandaşlar için uygun faiz oranları ve uzun vadeli ödeme seçenekleri sunan bir konut kredisi planı geliştiriliyor. Bu kredi, özellikle parası olmayan ancak iyi bir konut projesiyle ev sahibi olmak isteyen kişilere destek olmayı amaçlıyor.

QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak

konutkredisi22

%1,20 Faizli Kredi Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

1.20 faiz oranı ve 180 ay vade ile sunulması beklenen bu konut kredisinin ne zaman yürürlüğe gireceği, ev almayı planlayan vatandaşlar tarafından merak edilen bir konu. Kredinin detayları ve yürürlüğe giriş tarihiyle ilgili çalışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilerleyen süreçte kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.