13 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! Evde bakım parası kaç TL, ne zaman yatacak?

13 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi araştırmaları devam ediyor. Eylül ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak? 2021 evde bakım maaşı kaç TL?

Ekonomi 13.09.2021 - 10:31 13.09.2021 - 10:31 Volkan Arık

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 13 Eylül 2021 gününde de en çok merak edilen ve aranan konular arasında yer alıyor. Hak sahipleri sabah saatlerinden itibaren evde bakım maaşı sorgulama yapmak için araştırmalarına başladı. Peki Eylül ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? Evde bakım parası ne kadar yatacak? 2021 Eylül ayı evde bakım maaşı sorgulama ekranı ve detaylar haberimizde…

13 Eylül 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi devletten destek ödemesi alan binlerce kişi tarafından sabah saatlerinden bu yana en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Eylül ayının ilk günlerinde başlayan araştırmalar bugün de kaldığı yerden devam ediyor. Peki evde bakım parası Eylül ayı ödemeleri başladı mı? Evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

13-eylul-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-evde-bakim-parasi-kac-tl-ne-zaman-yatacak-1

13 EYLÜL 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ!

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 13 Eylül 2021 günü için henüz belli olmadı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak yapılan ödemeler ayın 15’inden itibaren başlıyor ve hak sahiplerinin kayıtlı olan hesaplarına yatıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından listenin yayınlanması sonrasında haberimizde sizlerle paylaşacağız.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR 2021?

Evde bakım parası bu yıl Temmuz ayında gelen zamla birlikte 1798 TL olarak ödenmeye başlandı. Aralık ayında yılın son 6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber evde bakım maaşı tekrar zamlanacak.

13-eylul-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-evde-bakim-parasi-kac-tl-ne-zaman-yatacak-3

KİMLER EVDE BAKIM MAAŞI ALABİLİR?

Evde bakım maaşı, hasta, yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden koparılmaması ve ihtiyaçlarının da asgari düzeyde karşılanması için bakanlık tarafından her ay düzenli ödeniyor. Maddi durumu kötü olan ve hane içinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin 3’te birinden az olanlar başvuru yapabiliyor. Yapılan incelemelerin ardından muhtaçlık durumunun tespit edilmesi halinde evde bakım aylığı bağlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@