Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerinden koparılması, bakım ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak evde bakım parası ödeniyor. Evde bakım maaşı, hasta kişilere değil onlara bakan ailelerine veriliyor. Aylık olarak yapılan ödemeler vatandaşlar tarafından da yoğun bir şekilde araştırılıyor. Peki 13 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? 2021 kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı? e Devlet evde bakım maaşı sorgulama ve detaylar haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ay düzenli olarak evde bakıma muhtaç, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerine maaş ödemesi yapıyor. Ödemeler bakanlık tarafından aylık olarak hesaplara yatırılırken ay başından itibaren vatandaşlarda evde bakım parası yattı mı sorusunun yanıtını arama motorunda araştırıyor. Kasım ayının ortalarının gelmesi ile beraber de kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı sorusu en çok arananlar arasında yer alıyor. Peki 13 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? hangi illerde evde bakım parası yattı? evde bakım maaşı yatan iller listesi 13 Kasım 2021 haberimizde…

13-kasim-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-kasim-ayi-evde-bakim-maasi-yatti-mi-evde-baki-2

13 KASIM HANGİ İLLERDE EVDE BAKIM PARASI YATTI?

13 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanmadı. Bakanlık tarafından yeni Listenin yayında anlattı durumunda haberimizde hemen sizlerle paylaşacağız.

KASIM AYI EVDE BAKIM PARASI NE ZAMAN YATACAK?

Evde bakım maaşı kasım ayı ödemelerinin 15 Kasım tarihinden itibaren başlaması bekleniyor. Bakanlık tarafından her ayın 15'i ile 30’u arasında ödemeler hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Evde bakım maaşı ödemeleri her ay farklı illerde farklı dillerde yapılıyor. O nedenle evde bakım maaşı yatan iller listesi her gün bakanlık tarafından detaylı şekilde yayınlanıyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım parası, Temmuz ayında yapılan zamla birlikte 1797 TL olarak ödenmeye başlandı. Hasta yaşlı ve engelli vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılanması için ailelerine Yapılan bu ödemeler e-devlet ya da SMS ile sorgulama ile öğrenebiliyor. e Devlet evde bakım maaşı sorgulama ekranı için T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan evde bakım parası sorgulama bölümünden sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile evde bakım maaşı alan vatandaşlar ise sorgulama işlemlerini büyük harflerle bakiye yazarak 4747’ye SMS gönderip yapabilir.