Temmuz ayı evde bakım maaşı ödemeleri için vatandaşların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Özellikle ayın başında yapılan zam sonrası 1798 TL olan ödemeler Bayram öncesinde vatandaşlar için oldukça önemli. Her gün olduğu gibi bugün de 13 Temmuz 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi Sabah saatlerinde araştırılmaya başlandı. Peki Evde bakım parası ödemeleri başladı mı? Temmuz ayı zamlı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine her ay düzenli olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım maaşı ödeniyor. Özellikle pandemi sürecinde bu ödemeler aileleri Bir Hayli rahatlattı. Temmuz ayının başında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon oranı Sonrasında da evde bakım maaşı zamlandı. Yani bu ay ödemeler zamlı olarak hesaplara geçecek. Bayram öncesinde ödeme bekleyen vatandaşlar için elbette zamlı maaşları almak son derece önemli. Peki 13 Temmuz 2021 evde bakım parası yatan iller listesi açıklandı mı? evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel 13 Temmuz 2021 detayları haberimizde…

13-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-temmuz-ayi-evde-bakim-maasi-ne-kadar-ne-3

13 TEMMUZ 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ YENİ

Evde bakım maaşı ödemeleri 13 Temmuz 2021 günü için henüz başlamadı. Evde bakım ücretleri hesaplara yatmaya başladıktan sonra güncel listeyi haberimizde sizlerle her gün paylaşmaya devam edeceğiz…

TEMMUZ AYI ZAMLI EVDE BAKIM MAAŞI, NE KADAR KAÇ LİRA?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilere aylık olarak düzenli ödenen evde bakım maaşı her yıl 2 defa zamlanıyor. Enflasyon oranları doğrultusunda zam gelen evde bakım maaşı yılın ilk yarısı için 1657 lira olarak hesaplara yatmıştı. 5 Temmuz 2021 tarihinde yılın ilk yarısının enflasyon rakamları Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Enflasyon oranı doğrultusunda zam yapılan evde bakım maaşı da Temmuz ayından itibaren 1798 TL oldu.

13-temmuz-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-temmuz-ayi-evde-bakim-maasi-ne-kadar-ne-2

KİMLER EVDE BAKIM MAAŞI ALABİLİR?

Evde bakım maaşı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen kriterleri taşıyan hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine veriliyor. Öncelikle evde bakım parası alabilmek için gelir kriterine uygun olmak gerekiyor. Evde bakım ücretleri her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor ayın 15'i ile 30'u arasında tamamlanıyor. E Devlet evde bakım maaşı sorgulama ekranı üzerinden ve SMS ile sorgulama yaparak evde bakım maaşı tarihlerini öğrenebilirsiniz.