Evde bakım maaşı yatan iller listesi 14 Aralık 2021 günü için de yine vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında. Evde bakım parası, bakıma muhtaç kişilerin ailelerine ödenen destek ödemesi olarak biliniyor. Her ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenli olarak bakıma muhtaç vatandaşların hayatını devam ettirmesi için bu ödemeler yapılıyor. Peki aralık ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak? 14 Aralık evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu?

Bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerine her ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. Bakım parası, engelli ya da hasta kişinin kendisine değil sadece aile bireylerine ödeniyor ve bu ödemelerden bakıma muhtaç kişinin giderlerinin karşılanması isteniyor. Evde bakım maaşı alabilmek için bazı kriterleri yerine getirmek gerekiyor. Bakanlık tarafından yapılacak gelir sorgulamasında hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda maaş bağlanıyor. Peki 14 Aralık evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Aralık ayı evde bakım parası yattı mı?

14 ARALIK 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER

14 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller henüz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanmadı. Evde bakım maaşı ödemeleri bakanlık tarafından her ayın 15'inden itibaren yatırılmaya başlanıyor. Aralık ayı bakım parası ödemelerinin de 15 Aralık tarihinden itibaren belirlenen illerde hesaplara geçeceği tahmin ediliyor.

14-aralik-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-aralik-ayi-evde-bakim-parasi-yatti-mi-2021-2

2021 EVDE BAKIM PARASI NE KADAR?

Evde bakım parası 2021 yılı için 1797 TL olarak ödeniyor. Temmuz ayında yapılan zamla birlikte ücretler bu tutar yükselmişti. Ancak Ocak ayında yeniden evde bakım maaşı ödemelerine zam gelecek. Şu an için Aralık ayının enflasyon verileri bekleniyor. Enflasyon rakamlarının kesinleşmesi sonrasında Yeni yılda verilecek olan evde bakım maaşı da belli olacak.