14 Ekim evde bakım maaşı yatan iller güncel 2021 listesi belli mi? Evde bakım parası e-devlet sorgulama

Evde bakım maaşı 14 Ekim 2021 günü içinde yine hak sahibi binlerce vatandaş tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki 14 Ekim evde bakım maaşı yattı mı?

Ekonomi 13.10.2021 - 16:40 13.10.2021 - 16:40 Volkan Arık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilere bakan ailelere her ay düzenli olarak evde bakım parası ödemesi yapıyor. Evde bakım maaşı alanlar her gün arama motorunda bugün hangi illerde evde bakım parası yattı sorusunun yanıtını araştırıyor. Özellikle Ekim ayının ortalarının gelmesi ile beraber vatandaşlar için aramalarda yoğunlaştı. 14 Ekim 2021 güncel evde bakım maaşı yatan iller listesi şu sıralar en çok sorgulananlar arasında. Peki Ekim ayı evde bakım maaşı yattı mı? 14 Ekim evde bakım parası hangi illerde yattı?

14 Ekim evde bakım maaşı yatan iller 2021 güncel liste araması vatandaşlar tarafından arama motorunda yoğun bir şekilde yapılıyor. Evde bakıma ihtiyacı olan hastaya da Yaşlı kişilerin ailelerinden Koparılan mamaları bakımlarının evlerinde sağlanması amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak evde bakım parası ödemesi yapılıyor. Sosyal destek ödemesi olan evde bakım maaşı başvuru yapanlara veriliyor ve gerekli kriterlere bakılıyor. Peki evde bakım maaşı başvuru şartları neler? Ekim ayı evde bakım parası ödemeleri başladı mı? İşte 14 Ekim 2021 evde bakım parası yatan iller listesi...

14 EKİM 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

14 Ekim evde bakım parası yattı mı ne zaman yatacak gibi soruların yanıtı yoğun bir şekilde araştırılırken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından da açıklama geldi. Evde bakım parası ödemeleri ayın 15'inden itibaren başlayacak ay sonuna kadar da tüm illerde tamamlanacak. Evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel olarak bakanlık tarafından paylaşıldıktan sonra haberimizde olacak...

2021 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Evde bakım maaşı 2021 yılında Temmuz ayında yapılan zamla beraber 1797 TL olarak ödenmeye başlandı. 6 ay bu şekilde maaş ödemesi alacak olan hak sahipleri Ocak ayında yeniden enflasyon oranında yapılan zamlar doğrultusunda zamlı şekilde maaşlarını almaya devam edecek.

14-ekim-evde-bakim-maasi-yatan-iller-guncel-2021-listesi-belli-mi-evde-bakim-parasi-e-devlet-sor-2

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay düzenli olarak evde bakım parası ödemesini hesaplara yatırılıyor. Ödemelerin kendi illerinde hangi gün yapılacağını sorgulamak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyor. T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Maaş ödemesi ile ilgili detaylar burada karşımıza çıkacak. Yine SMS ile evde bakım parası sorgulama yapmak isteyenler maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alıyorlarsa sorgulayabilirler. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile maaş alan vatandaşlar cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne büyük harflerle BAKIYE yazdıktan sonra 47 47'ye SMS gönderebilirim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@