14 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi için ak sahibi vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren yeni araştırmalarını yapmaya başladı. Peki, mart ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak? 2022 Mart ayı evde bakım ücretleri ne zaman ödenecek? 14 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi ve detaylar haberimizde…

Gözden kaçırmayın

Vatandaşlık Satışında Yeni Skandal Ortaya Çıktı! "Sınavsız Tıp Oku, Vatandaş Ol" Canımız da Emanet! Vatandaşlık Satışında Yeni Skandal Ortaya Çıktı! "Sınavsız Tıp Oku, Vatandaş Ol" Canımız da Emanet!

Evde bakım maaşı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hasta yaşlı ve engelli kişilere bakan ailelerine her ay düzenli olarak ödeniyor. Bu vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması açısından oldukça önemli olan evde bakım parası enflasyon oranları doğrultusunda Yılda iki kez zam alıyor. Bu yıl da ocak ayından itibaren yapılan zamla beraber evde bakım maaşı 2 bin 700 liranın üzerine çıktı. Evde bakım aylığı alan vatandaşlar her ay düzenli olarak maaşının yatıp yatmadığını kontrol ediyor ve arama motorunda da araştırıyor. 14 Mart 2022 evde bakım maaşı yattı mı? 14 Mart evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Mart 2022 evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

14 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay düzenli olarak ödediği evde bakım maaşı ücretleri hakkında resmi internet sayfası üzerinden paylaşım yapıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise ödemeler başladıktan sonra sosyal medya hesabından vatandaşlara bilgi veriyor. 14 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi sabah saatlerinden itibaren en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. Ancak henüz mart ayı evde bakım parası ödemeleri başlamadı. Yani ayın 15'inden itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakım maaşı ödenen iller listesinin yayınlanması bekleniyor.

14-mart-2022-evde-bakim-maasi-yatti-mi-evde-bakim-maasi-ne-zaman-yatacak-mart-2022-2

2022 Mart ayı evde bakım ücretleri ne zaman ödenecek?

Evde bakım ücretleri, evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin bakımını sağlayan ailelerine ödeniyor. Evde bakım maaşı alabilmek için hane içinde bulunan Kişi sayısına düşen gelirin Asgari ücretin üçte ikisinden az olması gerekiyor. Evde bakım maaşı almaya hak kazanan vatandaşlar her ayın 15'i ile 30'u arasında ödemelerini hesaplarından çekebiliyor. Mart ayı evde bakım maaşı ödemelerinin de 15 Mart 2022 gününden itibaren hesaplara geçeceği tahmin ediliyor.