Son dakika Valilik kar tatili açıklaması: Bilindiği gibi özellikle İstanbul'da ve sonrasında tüm illerde etkili olan kar yağışı sonrasında okullar tatil edilmişti. Öğrenciler ve veliler şimdi ise  "14 Mart Pazartesi okullar tatil mi, kar tatili var mı, hangi illerde?" Sorularının yanıtlarını  arıyor. Peki, Pazartesi yarın okullar tatil mi, kar tatili var mı, hangi illerde?

14 Mart 2022 Pazartesi okullar tatil mi okul var mı, hangi illerde okullar tatil? Sorularının yanıtları şimdiden merak ediliyor. Yurdun çoğu alanında etkisini gösteren kar yağışıyla birlikte İstanbul dahil çoğu ilde eğitime ara verilmişti. Yağışların devam ediyor olması nedeniyle gözler bu kez Valiliklerden gelecek olan yeni bildirime çevrildi. Son dakika Valilik kar tatili açıklamasıyla 14 Mart Pazartesi okullar tatil mi, okul var mı, hangi illerde?

14 Mart 2022 Pazartesi okullar tatil mi okul var mı, hangi illerde okullar tatil? Son dakika Valilik kar tatili açıklama

14 Mart Pazartesi günü amacıyla kar tatili açıklaması şimdilik gelmedi. 14 Mart 2022 Pazartesi günü okullarda eğitim öğretime devam edileceği öngörülürken resmi açıklama geldiği zaman haberimiz bağlamında sizlere ulaşacaktır. 

İstanbul hava durumu

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara (Edirne ve Çanakkale hariç), İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz sahilları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Mersin, K. Maraş, Osmaniye, HatayBolu ve Düzce çevrelerinin Aralıklı yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Güneydoğu Anadolu’nun güneybatısı ile Mersin, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yağmur, yağış alan başka yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenilen yağışların; İstanbul, Bursa, Yalova ve Muş ile bu akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Akdeniz sahilları dışında ülkemiz çapında buzlanma ve don vakası bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, doğusu ile yarın öğle saatlerinden sonra Balıkesir çevrelerinin Aralıklı kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların; İstanbul çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Bursa ve Yalova çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölge çapında buzlanma ve don vakası bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer güçlü (40-60 km/sa) olarak eseceği ön görü ediliyor.

ÇANAKKALE -2°C, 3°C

Çok bulutlu

İSTANBUL -3°C, 1°C

Çok bulutlu, Aralıklı ve mahalli olmak üzere kar yağışlı

KIRKLARELİ -5°C, 2°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren mahalli kar yağışlı

KOCAELİ -4°C, 1°C

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Çok bulutlu ve Aralıklı kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevrelerinin mahalli olmak üzere kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don vakası bekleniyor.

A.KARAHİSAR -13°C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra mahalli olmak üzere kar yağışlı

DENİZLİ -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR -1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Mersin çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Osmaniye ve Hatay çevrelerinin yağmurlu, K. Maraş çevrelerinin karla karışık yağmurlu ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don vakası bekleniyor.

ADANA 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu

ISPARTA -8°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney ve doğu kesimleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin mahalli olmak üzere kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölge çapında buzlanma ve don vakası bekleniyor.

ANKARA -8°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR -7°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra mahalli olmak üzere kar yağışlı

KAYSERİ -10°C, -2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli olmak üzere kar yağışlı

KIRŞEHİR -7°C, -2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli olmak üzere kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sahil kesimleri ile yarın Bolu ve Düzce çevrelerinin mahalli olmak üzere Aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Bölge çapında buzlanma ve don vakası bekleniyor.

BOLU -9°C, -3°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra mahalli olmak üzere kar yağışlı

DÜZCE -6°C, 0°C

Çok bulutlu, mahalli olmak üzere Aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU -7°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK -3°C, 0°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerine kadar mahalli olmak üzere Aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile bu akşam saatlerinde Orta karadeniz'in mahalli olmak üzere Aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde mahalli olarak güçlü olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don vakası bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü tespit edilen eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 0°C, 3°C

Çok bulutlu, mahalli olmak üzere Aralıklı karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

SAMSUN -1°C, 4°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli olmak üzere karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

TOKAT -7°C, 0°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli olmak üzere kar yağışlı

TRABZON 1°C, 4°C

Çok bulutlu, mahalli olmak üzere Aralıklı karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin Aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların; Muş ve Bitlis ile bu akşam saatlerinde Hakkari çevrelerinde mahalli olmak üzere güçlü olması bekleniyor. Bölge çapında buzlanma ve don bekleniyor. Yüksek kar örtüsü tespit edilen eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -9°C, -4°C

Çok bulutlu, Aralıklı kar yağışlı

KARS -10°C, -3°C

Çok bulutlu, Aralıklı kar yağışlı

MALATYA -5°C, 3°C

Çok bulutlu,bu akşam saatlerinde mahalli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN -7°C, 0°C

Çok bulutlu, Aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri ile yarın öğle saatlerinden sonra bölge genelinin Aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, zaman içinde kuzey ve doğu kesimlerinin yükseklerinin kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor.

DİYARBAKIR -2°C, 6°C

Çok bulutlu, Aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

GAZİANTEP -3°C, 6°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu

SİİRT -2°C, 5°C

Çok bulutlu, mahalli olmak üzere Aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ŞANLIURFA -1°C, 9°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı