14 Mart İstanbul yarın okullar tatil mi? Pazartesi İstanbul'da hangi okullara kar tatili var? İstanbul Valiliği son dakika açıklamaları öğrenciler ve veliler tarafından merakla takip ediliyor. İstanbul'da bugün de kar yağışı devam ediyor ve gözler İstanbul Valiliği tarafına çevrilmiş durumda.

Pazartesi İstanbul'da hangi okullara kar tatili var? 14 Mart İstanbul yarın okullar tatil mi? Soruları öğrenciler ve veliler doğrultusundan merak edilir oldu. İstanbul’un çapında kar yağışı etkisini göstermeye devam eder iken bilhassa yüksek kesimlerde gök gürültülü hava hakim oldu. Meteoroloji’den İstanbul amacıyla yoğun kar yağışı uyarısı gelir iken 14 Mart Pazartesi İstanbul’da okullar tatil mi sorusuna cevap arandı.

14 MART PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ? HANGİ İLLERDE TATİL? TIKLA ÖĞREN 

14 Mart İstanbul yarın okullar tatil mi? Pazartesi İstanbul'da hangi okullara kar tatili var? İstanbul Valiliği açıklama

İstanbul'da hafta sonucunda etkili olan yoğun kar yağışı ile eş güdümlü yarın okullar tatil mi sorusu tekrardan gündeme geldi. Geçtiğimiz haftada 10-11 Mart tarihlerinde İstanbul'da okullar ve birtakım üniversiteler tatil ilan edilmişti. Peki, 14 Mart yarın İstanbul'da Pazartesi günü okullar tatil mi?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya doğrultusundan oluşturulan açıklamada, "Meteoroloji bilgilerine göre İstanbul'da bu akşam yoğun, gök gürültülü #kar sağanakları bekleniyor. Uyarılarımızı yineliyoruz! LÜTFEN, Zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım. Ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih edelim. Araçlarınızda kesinlikle kış lastiği olsun." ifadeleri kullanıldı.

İstanbul’da yarın 14 Mart Pazartesi gününde okulların tatil ilan edilip edilmediği konusu ile ilgili şimdilik İstanbul Valiliği’nden bir açıklama gelmedi. Resmi açıklama yapılır yapılmaz İstanbul kar tatili haberine makalemizden anında ulaşabilirsiniz. 

Hava durumu nasıl olacak? 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ön görülerine göre 13 Mart 2022 Piyasa gününde hava hali şu şekilde olacak:

"Marmara ve Kuzey Ege'de 2 ila 4 derece artacağı, başka yerlerde mühim bir farklılık olmayacağı ön görü ediliyor.

Genellikle kuzey, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu ve Hakkari çevrelerinde güçlü ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yüksek kesimlerde buzlanma ve don gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü tespit edilen eğimli yamaçlarda çığ riski olduğundan ötürü ortaya gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ülkemiz çapında buzlanma ve don vakası beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği ön görü ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge çapında buzlanma ve don vakası bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 3°C

Gözden kaçırmayın

Türkiye Değil Ama Kolombiya Cumhurbaşkanı "Atatürk'ün Yolundan Gidiyoruz" Dedi! Sözleri Sonrası "Tokat Attı" Denildi... Türkiye Değil Ama Kolombiya Cumhurbaşkanı "Atatürk'ün Yolundan Gidiyoruz" Dedi! Sözleri Sonrası "Tokat Attı" Denildi...

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Aralıklı kar yağışlı

KIRKLARELİ °C, 6°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu