15 Ekim 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! Bugün evde bakım maaşı hangi illerde yattı?

15 Ekim 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı? 15 Ekim bugün hangi illerde evde bakım maaşı yattı? İşte evde bakım parası yatan iller listesi 15 Ekim 2021…

Ekonomi 14.10.2021 - 18:18 14.10.2021 - 18:19 Volkan Arık

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 15 Ekim 2021 günü için yine en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı, engelli kişilerin ailelerinden ayrılmaması, aile tarafından bakımlarının asgari düzeyde karşılanabilmesi için bakanlık tarafından her ay düzenli olarak ödeniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanan evde bakım parası ödemeleri, gerekli şartları taşıyanlara veriliyor. Başvuru yapan vatandaşların incelemeleri tamamlandıktan sonra kriterlere uygunsa ödemeler takip eden ilk ayda yapılıyor. Peki 15 Ekim 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı? Bugün evde bakım maaşı hangi illerde yattı? Ekim ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı, engelli kişilerin ailelerinin yanında hayatına devam edebilmesi, bakımlarının ve temel ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması amacıyla ödeniyor. Her ay düzenli olarak yapılan ödemeler başvuru koşuluyla veriliyor. Başvuru yapan vatandaşların gereken evrakları tamamlamaları, baktıkları kişi engelli ise raporunu başvuru sırasında teslim etmeleri gerekiyor. Evde bakım maaşı başvurularını e-devlet, sosyal hizmetler müdürlükleri ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapabilirsiniz. Peki Ekim ayı evde bakım maaşı yattı mı? 15 Ekim evde bakım maaşı yatan iller listesi haberimizde…

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ 15 EKİM 2021

15 Ekim 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz bakanlık tarafından yayınlanmadı. Bakanlık listeyi yayınladıktan hemen sonra sizlerle haberimizde başlayacağız.

15-ekim-2021-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-bugun-evde-bakim-maasi-hangi-illerde-yatti-1

EKİM AYI EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak ödenen evde bakım parası, her ayın 15’inde hesaplara yatmaya başlıyor. Evde bakım maaşı ödemeleri her gün farklı illerde yapılıyor ve ay sonuna kadar tüm illerde tamamlanıyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini TC kimlik no ve e-devlet şifresi ile giriş yaparak E-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla maaş alıyorsanız, evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini SMS ile de yapmak mümkündür.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@