15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bu yıl perşembe gününe denk geliyor. Bu nedenle de birçok vatandaş 15 Temmuz resmi tatil mi, 16 Temmuz tatil olacak mı gibi soruların yanıtını öğrenmeye çalışıyor. Özellikle koronavirüs salgını döneminde resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı olması nedeniyle 15 ve 16 Temmuz sokağa çıkma yasağı var mı sorusunun yanıtı da öğrenilmeye çalışılıyor. Peki 15 ve 16 Temmuz resmi tatil mi?

15 Temmuz demokrasi ve birlik günü dolayısı ile perşembe günü resmi tatil olacak. Cuma günü işlerine geri dönmek zorunda olan vatandaşlar ise arama motorunda 16 Temmuz tatil mi sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Özellikle Bayram öncesinde tatillerin birleşik birleşmediği merak ediliyor. Peki 15 ve 16 Temmuz tatil mi? bayram öncesi tatiller birleşti mi? 16 Temmuz Cuma idari izin mi var?

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

15 Temmuz 2016 tarihinde terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe kalkışmasında çok sayıda vatandaşımız şehit olmuş çok sayıda vatandaş yaralanmıştı. 15 Temmuz günü 2017 yılında Demokrasi ve milli birlik günü olarak kabul edildi ve resmi tatil ilan edildi. Yani 15 Temmuz 2021 Perşembe günü resmi tatil olacak.

15-ve-16-temmuz-bu-yil-resmi-tatil-mi-hangi-gune-denk-geliyor-sokaga-cikma-yasagi-olacak-mi-1

16 TEMMUZ TATİL Mİ?

15 Temmuz demokrasi ve milli birlik Günü'nün perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle vatandaşlar tatilin 16 Temmuz'da da olup olmayacağını araştırıyordu. Dün yapılan Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısında resmi tatil günleri netleşti. 16 Temmuz Cuma akşamından başlayacak olan Kurban Bayramı tatili 26 Temmuz Pazartesi günü sona erecek. Ancak bu durumda 16 Temmuz Cuma günü resmi tatil olmayacak.

15 TEMMUZ'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Koronavirüs salgını gölgesinde geçen resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. 15 Temmuz'da sokağa çıkma yasağı var mı sorusunun yanıtı da merak ediliyor. 15 Temmuz Perşembe günü sokağa çıkma yasağı olmayacak nokta Türkiye'de kademeli normalleşme süreci başladığı için sokağa çıkma yasakları kaldırıldı.