1.500 TL ve üstü maaş alan emekliye zam geldi! Artık 1.750 TL olarak ödenecek, yıl sonuna kadar başvuru açık. Bankaların emekli vatandaşlara sunduğu birçok ayrıcalık bulunuyor. Onlardan biri de maaşını taşıyan emekliye verilen promosyon ücreti. Bankaların 2021 yılında verdiği promosyon ücretleri emeklilerin yüzünü güldürmeye yetmişti. Yıl sonu yavaş yavaş yaklaşırken SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi zam beklentisi içine girdi. Emekli maaşlarına yapılacak Ondan zamlar 2 ay sonra açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda netleşecek. Ancak yılbaşını beklemeden emekliye başka bir zam geldi. Bankalar emekliye promosyon ödemesini güncelledi. Artık 1500 TL ve üstü maaş alan Emeklilere promosyon ücreti olarak 1750 lira ödeniyor.

Milyonlarca emekliyi mutlu edecek haber bankalardan geldi. Emekli vatandaşlar için birçok farklı avantaj sunan bankalar bu defa da promosyon ücretlerine zam yaptı. 1500 TL ve üstü emekli maaşı alan emekliler için bankaların promosyon ücretleri 1750 liraya kadar yükseldi. Özellikle yıl sonuna doğru yavaş yavaş yaklaşırken emekliler için bankalar kesenin ağzını açtı da diyebiliriz. Üstelik de promosyon ödemelerinden tüm emekler faydalanabiliyor. Yani SSK, BAĞ-KUR ya da emekli sandığı fark etmiyor. Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlarda promosyon için başvuru yapabiliyor. Bankaların Emekliye promosyon ödemesi ile ilgili Tüm detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

1500-tl-ve-ustu-maas-alan-emekliye-zam-geldi-artik-1750-tl-olarak-odenecek-yil-sonuna-kadar-basv-3

PROMOSYON ÖDEMESİNE ZAM GELDİ

Bildiğiniz üzere bankalar yılbaşından bu yana emekli maaşını taşıyan yani müşterisi olan emeklilere promosyon ödemesi yapıyordu. Promosyon ödemesi 2018 yılında başladı ve 3 yılda bir yenileniyor. 2021 yılı için bankaların promosyon teklifleri farklılık gösteriyordu. İş Bankası ise önce düşük tutarla başlattığı promosyon ödemelerine kasım ayı için zam yaptı. Kasım ayında maaşını İş Bankası'na Taşıyan emekliler zamlı olarak promosyon ödemesi alacak.

1500-tl-ve-ustu-maas-alan-emekliye-zam-geldi-artik-1750-tl-olarak-odenecek-yil-sonuna-kadar-basv-2

1500 TL MAAŞ ALANA 1750 TL PROMOSYON

Türkiye'nin en köklü bankaları arasında yer alan İş Bankası emekli müşterilerine adeta yıl sonuna doğru büyük bir sürpriz hazırladı. İş Bankası yeni açıkladığı rakamlara göre 1500 TL ve üstü emekli maaşı alan emeklilere bin 750 lira promosyon ödemesi yapacak. Emekli vatandaşların promosyon ödemelerinden faydalanabilmesi için maaşlarını taşımaları ve 3 yıl boyunca kalma taahhüdü vermeleri gerekiyor. Taahhüt veren emekliler hemen 3 gün içerisinde promosyon ücretinden faydalanabiliyor.

DUL VE YETİM AYLIĞI ALANLARDA YARARLANIYOR

SSK, BAĞ-KUR ya da memur emeklisi fark etmiyor emekliye promosyon ödemesi tüm emekliler için geçerli. Aynı zamanda vefat eden emeklinin hak sahibi olan dul ve yetim aylığı alanlarda promosyon ücreti alabiliyor. Promosyon ödemesinden faydalanabilmek için bankaların şubeleri aracılığı ile ya da e-devlet üzerinden başvuru yapmak mümkün. Başvuru sırasında maaşınızı tercih ettiğiniz bankaya taşımanız ve 3 yıl boyunca kalacağınıza dair bir sözleşme imzalamanız gerekiyor. Daha sonra bu sözleşmeden caymak mümkün ancak caymanız durumunda bankadan aldığınız promosyon ödemesini geri iade etmeniz gerekiyor.

1500-tl-ve-ustu-maas-alan-emekliye-zam-geldi-artik-1750-tl-olarak-odenecek-yil-sonuna-kadar-basv-1

PROMOSYON BAŞVURU ŞARTLARI

Emekliye promosyon ödemeleri için tek başvuru şartı bankanın maaş müşterisi olmak ve 3 yıl boyunca bankada kalmak. Bazı bankalar ek şart olarak fatura ödeme talimatı vermenizi isteyebiliyor ancak şu an için İş Bankası'nda böyle bir kural bulunmuyor.