Merkez Bankası aralık ayı faiz kararı bugün açıklanacak. Bugün saat 14'te yapılması beklenen açıklama öncesinde en çok merak edilen şey ise dolar kuru oldu. Dolar bu sabah saatlerinde 15 TL bandında açarken Merkez Bankası kararı sonrasında artış olacak mı, yoksa Dolar düşecek mi sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından yoğun şekilde aranan konular arasına girdi. Peki Merkez Bankası faiz kararı beklentisine? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? 16 Aralık Merkez Bankası faiz kararı ve detaylar haberimizde…

16 ARALIK MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE OLUR?

16 Aralık Merkez Bankası faiz kararı merakla bekleniyor. FED açıklaması sonrası harekete geçen dolar bu sabah saatlerinde 15 TL'nin üzerine çıktı ve yeniden rekor tazeledi. Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybı devam ederken özellikle Merkez Bankası kararı sonrasında yaşanacak olan hareketlilik Piyasalar tarafından yakından takip ediliyor. Tahminlere göre Merkez Bankası'nın bugünkü açıklamasında politika faizinde 100 baz puanlık bir indirim gelecek. İndirimin ardından dolar kurunun yeniden hareketlenmesi ve yükselmesi bekleniyor.

16-aralik-merkez-bankasi-faiz-karari-ne-olur-dolar-yukselmeye-devam-edecek-mi-2

DOLAR DÜŞECEK Mİ?

Türk lirasından dolar karşısındaki değer kaybı vatandaşları zor duruma sokuyor. Özellikler her gün artan döviz kurları nedeniyle alım gücü giderek düşen vatandaşlar Dolar düşecek mi, dolar nasıl düşer gibi soruların yanıtını öğrenmeye çalışıyor. Şu an için hem dolar hem de gram altın fiyatları yukarı yönlü seyretmeyi devam ediyor. Merkez Bankasından bir müdahale olmaması durumunda doların artışının devam edeceği de öngörülüyor.