Başta ABD seçimleriyle hızla yükselen altın, sonrasında ABD ve Çin arasında yaşanan gerilimler ile yükselmeye devam etmişti. ABD ve Çin arasındaki gerginliğe bir de ABD'nin işsizlik oranlarının açıklanması eklenince altın rekor üstüne rekor kırmıştı.

TÜİK Kasım Ayı Enflasyon Verileri Açıklandı! TÜİK Kasım Ayı Enflasyon Verileri Açıklandı!
Başta ABD seçimleriyle hızla yükselen altın, sonrasında ABD ve Çin arasında yaşanan gerilimler ile yükselmeye devam etmişti. ABD ve Çin arasındaki gerginliğe bir de ABD'nin işsizlik oranlarının açıklanması eklenince altın rekor üstüne rekor kırmıştı. Düğüncüler, altın almak isteyenler, altın satmak isteyenler altın fiyatlarını günbegün araştırmaya devam ediyor. Uzmanların "altın fiyatları tekrar rekor kırabilir" açıklaması üzerine vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı. Altının ons fiyatının tekrar hareketlenmesi ve uzmanların açıklamalarını inceleyen vatandaşlar altının düşmesini bekliyor. Artan altın fiyatlarından dolayı çeyrek altın dahi alamayan vatandaşlar gram altına talep göstermeye başladı. Gram altına yönelen halk çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar ve altın fiyatları düşecek mi sorularını araştırmaya başladı. Peki, bugün altın ne kadar, altın fiyatları düşer mi sorularının cevaplarını sizler için derledik.Gram altın ne kadar ?

Gram altın güne 466,15 lira civarında başladı. Hareketli bir başlangıç yapan gram altının önceki kapanış fiyatı 466,33 liraydı. Gram altın yeni güne yüzde -0.04 hareketle başladı.

Çeyrek altın ne kadar ?

Çeyrek altın 757,50 ile güne giriş yaptı. Çeyrek altının önceki kapanış fiyatı 765,40 liraydı. Çeyrek altın yeni güne yüzde 0,74 ile oldukça hareketli başlamış oldu.

Cumhuriyet altını ne kadar ?

Cumhuriyet altını satış fiyatı 3.068,40 lira ile başlarken Cumhuriyet altını alış fiyatı ise 3.030,60 lira ile güne başladı. Cumhuriyet altını önceki kapanış fiyatı 3.049,90 liraydı. Cumhuriyet altını yeni güne yüzde 0.61 artışla başladı.

Altın fiyatları düşer mi ?

Uzmanların yaptığı açıklamara göre altın piyasası hareketli kalmaya devam edecek. Dünyada gelişmelerden etkilenen altın yükselebilir. Aynı zamanda yaşanan olaylara göre düşebilir. Altın uzmanlarının tavsiyesi, uzun vadede altın yatırımı yapmamak. Kısa vadede yaptığınız altın yatırımı size karlı olabilir. Altın alır satarken dikkatli olmak gerekiyor. Ani düşüş ve ani yükselişleri iyi takip etmek ve analiz etmek gerekiyor.

Aşının bulunmasıyla döviz ve altın fiyatlarının artacak mı düşecek mi sorusu da epey merak konusu oldu.