16 ülkeden daha PCR testi istenmeyecek!

Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve İçişleri Bakanlığına ulaştırılan belgede, 15 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla içlerinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin de yer aldığı 16 ülkeden Covid-19 testi (PCR) talep edilmeyeceği bildirildi.

Güncel 03.05.2021 - 05:51 04.05.2021 - 04:18 İlan35
16 ülkeden daha PCR testi istenmeyecek!

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle mücadele devam ederken, bir taraftan da gevşetici yönde yeni kararlar da alınıyor.

İçişleri Bakanlığına Sağlık Bakanlığından gelen yeni belge ile, PCR test yaptırılması zorunluluğu ile ilgili bazı değişikliklere gidildi.

Sağlık Bakanlığı İçişleri Bakanlığına gönderilen belge ile, 15 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla Türkiye’ye girişlerde PCR testi aranmayacak ülkeler de güncellendi.

PCR testi istenmeyecek ülke sayısı 16

Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yazısında, küresel salgının ülkeden ülkeye farklılıklar gösterdiği, her ülkedeki gelişmeler dikkate alınarak kararlar verildiği belirtilerek, bu çerçevede 15 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla bazı ülkelerden Türkiye'ye hava, deniz ve kara yoluyla gelen insanların ülkeye girişlerinde PCR testi (Covid-19 testi) şartı aranmaması hususunda gereğinin yapılması talep edildi.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yazısında, PCR testi sorulmayacak ülkeler şu şekilde sıralandı:

Avustralya
Birleşik Krallık
Çin
Estonya
Güney Kore
Hong Kong
İsrail
Japonya
Letonya
Lüksemburg
Singapur
Tayland
Tayvan
Ukrayna
Vietnam
Yeni Zelanda

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@