17 milyon emekliye müjde: Ekim ve Kasım aylarında 2 tane zam haberi geldi!

Türkiye'de 17 milyon emekli vatandaş, Ekim ayında gelecek maaş zammını heyecanla beklerken, Temmuz ayındaki emekli maaşı zammının memur ve asgari ücret zammına göre düşük olması nedeniyle bir süredir ek zam talepleri gündemdeydi. İktidara yakın kaynaklar, emekli maaş zammı için çifte zam iddialarında bulunmaya başladı ve olası zam tarihi de açıklandı. SSK ve bağ-kur emeklilerine ne zaman zam geleceği sorusu gündemdeyken, emekliye çifte zam mümkün mü? İşte emekli maaşı zammı hakkındaki son dakika gelişmeleri.

40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı! 40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı!

Meclis'in yeni yasama dönemi 1 Ekim itibariyle başladı ve bu dönemde emekli maaşlarına ilave zam düzenlemesi de ele alınacak konular arasında yer alıyor. 17 milyon emekli vatandaş, bu ek zam düzenlemesinin tüm detaylarını merakla takip ediyor. Emeklilere yapılacak zammın iki ihtimali olduğu konuşuluyor, ve iktidara yakın gazeteciler, yaptıkları haberlerde emekliye çifte zam geleceğini iddia ediyor. Peki emekliye ek zam ne zaman gelecek ve emekliye çifte zam mümkün mü?

Emekli maaşı zammında enflasyon verileri büyük bir rol oynayacak. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Eylül ayı enflasyon rakamlarına göre, aylık bazda enflasyon %4.75 ve yıllık bazda enflasyon %61.53 olarak gerçekleşti. Bu veriler ışığında, 3 aylık emekli ve memur maaş zammı oranı, refah payı hariç %25.11 olarak belirlendi. Emekliye çifte zam gelmesi durumunda, Ekim ayındaki düzenleme ile %25'lik bir artış bekleniyor.