PTT destek ödemeleri için 17.00'a kadar TC kimliğiyle gelenler parasını alabilecek. Nakit yardım için hangi şartlar aranıyor? Kadın, erkek, işsiz, yaşlı, engelli ödemeleri ve nasıl başvuru yapılacağı haberimizde.

Bakanlık, kadınların ek destek alabilmesi için çeşitli programları devreye sokuyor. Bu destek ödemeleri için özel bütçe ayrıldı. Kadınların dul olması veya ekonomik problem yaşamaları halinde her ay düzenli ödeme alacakları sistem açıklandı. 17.00'a kadar PTT'ye gelenler parasını alabilecek. 2000 TL destek parası için ne yapmalısınız merak ediyorsanız haberimizi okuyun...

Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı! Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

Dul Kadınlar 2000 TL Aylık Alıyor

Eşini kaybeden ve ekonomik sıkıntı içinde olan kadınlar için devletin çeşitli sosyal yardım programları bulunmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan bu özel programla, eşini kaybeden ve maddi sıkıntı içinde olan kadınlara, aylık 1.000 TL, yani her iki ayda bir toplamda 2.000 TL nakdi destek veriliyor. Fakat bu yardımı alabilmek için bazı şartlar bulunuyor.

Bu Şartlara Dikkat!

Bu yardım programından yararlanabilmek için bazı kriterleri karşılıyor olmak gerekiyor. Bunlar arasında eşini kaybetmiş olmak, yeniden evlilik yapmamış olmak, sosyal güvenlik kurumlarından herhangi bir gelir ya da maaş almamak ve hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden daha az olması bulunmaktadır.
PTT'den Destek Paranızı Alacaksınız!
Bu yardım programı için başvurular, ilçelerdeki sosyal yardımlaşma vakıfları ya da e-devlet platformu üzerinden yapılabiliyor. Uygun görülen başvuruların ardından, yardımlar PTT şubeleri aracılığıyla kadınlara ulaştırılıyor. Ayrıca, eşini kaybetmiş olan kadınlara belediyeler, dernekler ve vakıflar tarafından da çeşitli maddi destekler sunulabiliyor. Gıda, giysi, kira, yakacak ya da kırtasiye yardımları gibi olanaklardan faydalanmak isteyen kadınlar, ilgili kurumlardan daha detaylı bilgi alabilirler.