Vatandaşa yeni bir devlet katkısı daha açıklandı. Evde küçük çocukları olan ailelere özel birçok yardım sunulmaktadır.

Başvuruda bulunabilmek için e - Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ptt' den paranızı kimliğiniz ile birlikte başvuruda bulunarak hemen çekebilirsiniz. 

Ptt, gençlere aylık 1.250 TL ücret ödeneceğini açıkladı. Talep edilmeye başlanan bu ödemeye talep oldukça fazladır. Evde 18 - 26 yaş arası çocuğu olan kişiler Ptt' ye gidip talep etmeleri halinde bu desteği alabilirler. Yapmanız gereken T.C. kimlik kartı ile e - Devlet’ e giriş yapmak. Bu şekilde toplamda 7.500 TL destek alacaksınız. 

Devletin vatandaşa yeni yardımı başladı. Yaşam koşullarının zorlaştığı bir dönemde ihtiyaç sahibi ailelere destek olan devlet, şimdi de 18 - 26 yaş arası işsiz gençler için çalışmaya başladı. Gençlerin yaşam standartlarını yükseltmek için aylık 1.250 TL ödenek veriliyor. 

Gençler tamamen ücretsiz olan bu hizmetten sadece bir kez yararlanabilirler. Artık sadece 6 ay kaldı. Temmuz ayına kadar belirlenen şartları yerine getirirseniz aylık 1.250 TL ve 6 ayda toplam 7.500 TL  ödeme alacaksınız. 

E - Devlet’ ten Başvuru Yapılabilir Mi? 

O banka emekliye para YAĞDIRIYOR! Karşılıksız 10.000 TL ödeme IBAN’A yatacak O banka emekliye para YAĞDIRIYOR! Karşılıksız 10.000 TL ödeme IBAN’A yatacak

18 - 26 yaş arası destek ödemelerini Ptt’ den ve de e - Devlet sistemi üzerinden alabilirsiniz. 18 - 26 yaşındaysanız ve desteğe ihtiyacınız varsa en yakın Ptt şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. 

1.250 TL'lik Gençlere Yönelik Yardım İçin Başvuru Şartları Nelerdir? 

Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı ile Ptt' nin ortaklaşa başlattığı gençlik kampanyasına başvuru koşulları çok basit. Bu koşullarda 18 - 26 yaş arası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes başvurabilir. Sigortalı olmayanlara yapılacak olan bu yardım, paranın haneye girmesi halinde kişi başı miktarın dörtte biri olmalıdır. Ücretsiz ve geri ödemesiz olan gençlik ödeneği adına başvuru koşulları da oldukça basit. Yoksulların yararlandığı bu ödemelerle vatandaşlar rahat bir nefes alıyor. 

Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı' nın düzenlediği yardım kapsamında Ptt ile işbirliği yaptığını açıkladı. Ayrıca size en yakın Ptt şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. İşte aylık 1.250 TL Ptt ödeneği ve şartları... 

-    Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
-    Türkiye sınırları içinde ikamet ediyor olmak,
-    Yardım alacak genç grubunun 18-26 yaşlarda olması,
-    Kamu ve özel vakıf çalışanı olmamak,
-    Devlet yurtlarında, yetimhanelerde ve asker olanlar bu ödemelerden yararlanır. 
      -    Kişi başına hanehalkı geliri üçte 
           birden az olmalıdır. 

Başvurular Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı tarafından e - Devlet üzerinden yapılabilir. 

Temmuz ayında sona eren Çalışma Bakanlığı Teşvik Yardımı' ndan itibaren 12 ay içinde ödeme yapılabilir. Kalan 6 aylık destek için şimdi başvurabilirsiniz. 
2022 yılı Haziran ayından itibaren Temmuz ayında başvuruların yapılmasının ardından ödemelere başlanmış ve ödemenin 1 yıl boyunca her ay yapılmasına karar verilmiştir. Kalan 6 ay boyunca başvuru yapabilir ve aylık 1.250 TL ödemeden yararlanabilirsiniz. 

Aylık Ödeme Planı Açıklandı!

Yardımdan faydalanacak vatandaşların maaşı dört farklı yöntemle hesaplanıyor.

Hanede kişi başına 450 TL ve altında olanlara aylık 1.250 TL ödeme yapılıyor.

450 TL ve üzeri için  911,15 TL kişi başı hanelere 1.100 TL ödeniyor.. 
 
Kişi başı geliri 11,15 ile 1.372,30 TL arasında olan hanelerde ihtiyaç sahiplerine aylık 950 TL'lik destek ödeniyor. 

1.372,30 TL' den fazla ve 2.835,60 TL' den az kazananlara vatandaşlara ise aylık 850 TL ödenek veriliyor.