PTT tarafından yapılacağı açıklanan yeni ödeme ile 18 ve 71 yaş arasında 1417 TL ödeme yapılacak. Tek sefere mahsus olan bu ödeme ile ihtiyaç sahibi insanlara karşılıksız bir şekilde destek sağlanacak.

Eğer bu destekten faydalanmak istiyorsanız hemen başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru şartlarıyla alakalı detayları haberinizde öğrenebilirsiniz.

18 yaşının üstünde olan herkes PTT tarafından yapılan başvurulardan faydalanma imkanına sahip oluyor. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre başvurusu kabul edilen kişiler PTT şubeleri üzerinden ödemelerini alabilecek.

PTT 1417 TL Tutarında Tek Seferlik Yardım Yapacak

Maddi yönden yardıma ihtiyacı olan muhtaç kişiler için çok sayıda destek programı sağlanıyor. Bunlara bir yeni sosyal yardım daha eklendi ve PTT üzerinden ödemeleri gerçekleştirilecek. 18 yaşının üzerinde olan yetişkin kişilere 71 yaşına kadar gereken yardım sağlanacak. PTT şubelerinden ya da e-devlet üzerinden yapılacak başvuru sonrası uygun olan kişilere karşılıksız bir şekilde 1417 TL yardım verilecek. Yaptıkları başvurular onaylanan vatandaşlar T.C kimlik numaralarını gösteren kimlikleri ile şubelere giderek ödemeleri alabilecek. Bu yardımdan sadece ihtiyaç sahibi muhtaç kişiler faydalanacak.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Başvurunun yapılmasının ardından başvuru değerlendirme süreci başlayacak ve 10 gün içerisinde yardımlar sağlanacak. Eğer yardım için uygun şartları taşıyorsanız başvurularınızı hemen yapabilirsiniz. Bu sosyal yardıma başvurmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Bununla birlikte ikamet adresinin Türkiye olması da gerekiyor. Ayrıca hane içindeki kişi başı gelirin Asgari ücretin 1/3'ünden daha az olması gerekiyor.

7'li Destek Paketinden Faydalanmak İçin Başvuru Ekranı Aktif Hale Getirildi

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Yedili destek paketinden faydalanmak için başvuru ekranı aktif hale getirilince birçok kişi bu ödemelerden faydalanmak ve 1417 TL Yardım almak için başvuru yapmaya başladı. Devlet destekli olarak gerçekleştirilen bu sosyal yardımlar birçok farklı başlık altında yapılıyor ve ihtiyaç sahiplerine ödeniyor. 7'li destek paketi dahilinde birçok yardım yapılıyor.

Bu yardımlar arasında İŞKUR tarafından işe yönlendirilen kişilere bir kez Asgari ücretin 1/3 kadar yardım yapılıyor. 18 yaş üzerindeki kişilere iş başvurusuna giderken destek olması amacıyla 3 kere yapılan ödemeler de bulunuyor. Bunun dışında yapılan zamların ardından faturalarını ödemekte zorlanan kişilere 103 TL'den başlayarak 206 TL'ye kadar destek ödemesi yapılıyor ve PTT üzerinden ödemeler gerçekleştiriliyor. 

Bu ödemeler dahilinde yapılan bir diğer sosyal yardım şartlı sağlık olarak dikkat çekiyor. Düzenli bir şekilde sağlık kontrollerine çocukların götürülmesi halinde 0 ile 6 yaş arasındaki çocuklar için ayda 55 TL, gebelik süreci devam eden anneler için aylık 100 TL ödeme yapılıyor. Hastanede yapılan doğumlar için Tek seferlik 150 TL ödeme yapılıyor ve ödemeler 2 ayda bir gerçekleştiriliyor.

Ayrıca örgün öğretime devam eden çocukları bulunan aynı koşullar altındaki ailelerde bir ay içerisinde okulun devam ettiği süre boyunca 4 günden fazla devamsızlık yapmayan öğrenciler için de öğrencilerin okudukları sınıfa göre değişen miktarlarda yardımlar 2 aylık olarak ödeniyor. Bu sosyal yardım dahilinde rkek İlkokulu öğrencileri için 55 TL, kız ilkokul öğrencileri için 60 TL ödeme yapılıyor. Bu destek aynı zamanda ortaokul öğrencileri için de yapılıyor. Erkek ortaokul öğrencileri 70 TL ödeme alırken kız ortaokul öğrencileri 90 TL destek ödemesinden faydalanıyor. Devlet destekli olarak gerçekleştirilen bu ödemeler hız kesmeden devam ettiriliyor.