Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni tip koronavirüs salgını ile mücadelede aşılama çalışmaları hakkında bilim kurulu toplantısı sonrasında önemli bilgiler verdi. Türkiye'de ilk doz aşı olanların sayısının 57 milyonu geçtiğini belirtirken 18 yaş altı aşılama ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Peki 18 yaş altı ne zaman aşı olacak? 18 yaş altı çocuklar aşılama ne zaman son dakika haberleri ve detaylar haberimizde…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bilim kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Türkiye'de toplam doz sayısının 57 milyonu geçtiğini dile getirdi. Şu anda Türkiye genelinde 18 yaş üstü herkes için aşılama çalışmaları devam ederken 18 yaş altı çocuklar ne zaman aşı olacak sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Peki 18 yaş altı çocuklar aşı olacak mı? 18 yaş altı ne zaman aşı olacak? Son dakika aşı yaşı ve detaylar haberimizde...

18 yaş altı ne zaman aşı olacak?

Dünya genelinde 12 15 yaş arasındaki çocuklar için koronavirüs aşı randevuları ile ilgili çalışmalar hala devam ediyor. O nedenle Türkiye'de de 18 yaş altı aşı randevuları hala açılmadı. Yapılan değerlendirmeler ve testler sonucunda ilerleyen günlerde bu konuda bir gelişme olması durumunda haberimizde sizlerle paylaşacağız.

18-yas-alti-ne-zaman-asi-olacak-18-yas-alti-cocuklar-asilama-ne-zaman-son-dakika-haberi-2

18 yaş altı aşılama ne zaman?

Şu anda Avrupa ülkelerinde 12 yaş üzeri çocukların geneli ya da kronik hastalığı olan 12 yaş üstü çocuklar için aşılama çalışmaları başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 18 yaş altı kronik hastalığı olan çocukları ve gençleri aşılamak istediklerini söylemişti. Bir hafta on gün içerisinde özellikle Kronik hastalığı ve ek hastalığı olan kişileri aşılamaya başlayacaklarını söyleyen bakan koca henüz Türkiye'de 12 15 yaş aralığı çocuklar için AŞI randevuları hakkında bilgi vermedi.

18-yas-alti-ne-zaman-asi-olacak-18-yas-alti-cocuklar-asilama-ne-zaman-son-dakika-haberi-1

Aşı yaşı kaç oldu?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bir son dakika açıklaması ile aşı yaşı değişti. Sosyal medyada yer alan haberlere göre Türkiye'de aşı uygulama yaşı 16'ya indiği ve 17 yaşını doldurmuş olanlar için randevu açıldığı ifade edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuda sosyal medya hesabından bir açıklama yapmadı. Ancak Sağlık Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinde konuya ilişkin yapılan bir açıklama bulunuyor.