2 Ağustos'ta sokağa çıkma yasakları geri mi geliyor? Kafe, lokanta ve restoranlar kapanıyor mu?

2 Ağustos'ta sokağa çıkma yasakları geri mi geliyor? Kafe, lokanta ve restoranlar kapanıyor mu? Koronavirüs yasakları gelecek mi?

Gündem 26.07.2021 - 20:13 26.07.2021 - 20:13 Volkan Arık

2 Ağustos'ta sokağa çıkma yasakları geri mi geliyor? Kafe, lokanta ve restoranlar kapanıyor mu? Türkiye’de koronavirüs ile mücadelede vaka sayıları yeniden tırmanışa geçti. Özellikle yaz aylarının gelmesi kurban bayramının arkada kalmasın insanların tatil bölgelerine akın etmesi ile beraber fırlayan rakamların düşmemesi halinde yasakların yeniden geri gelmesi gündeme geldi. Türkiye'de son açıklanan koronavirüs tablosuna göre vaka sayıları 15 bine yaklaştı. Birçok vatandaş da sokağa çıkma yasakları geri mi geliyor sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki yasaklar geri geliyor mu? 2 Ağustos'ta sokağa çıkma yasağı geri gelecek mi?

Koronavirüs vaka sayılarının her geçen gün artması nedeniyle sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar bir kez daha gündeme geldi. Özellikle son günlerde sosyal medyada yasakların yeniden başlayacağı öne sürülüyor. Dün açıklanan koronavirüs tablosuna göre vaka sayıları 15 bine yaklaştı. Vatandaşlarda vaka sayılarının açıklanması ile birlikte yasaklar geri geliyor mu sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki 2 Ağustos'ta yasaklar geri gelecek mi? Cafe lokanta ve restoranlar yeniden kapanıyor mu?

2-agustosta-sokaga-cikma-yasaklari-geri-mi-geliyor-kafe-lokanta-ve-restoranlar-kapaniyor-mu

YASAKLAR GERİ GELİYOR MU?

Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanan vaka sayıları son üç gündür uzun zamandan beri olmadığı bir seviyeye ulaştı. Dün açıklanan rakamlara göre 15000 bandına dayanan vaka sayıları alarm veriyor. Artan vakalarla birlikte Ağustos'ta yasaklar geri geliyor mu sorusunun yanıtı da gündemi oldu. Şu an için Ağustos ayında sokağa çıkma yasaklarının geri geleceği yönünde hükümet tarafından yapılan bir açıklama bulunmuyor.

26 TEMMUZ GÜNCEL KORONAVİRÜS TABLOSU VE VAKA SAYILARI

26 Temmuz 2021 koronavirüs tablosu henüz açıklanmadı. 25 Temmuz günü açıklanan son verilere göre Türkiye'de 223 bin 837 kovit 19 testi gerçekleştirildi. Test sonucu pozitif çıkan kişi sayısı 14 bin 230 olurken hayatını kaybeden kişi sayısı ise 55 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşları tedbirli olmaya davet etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@