2 Haziran internet kafeler açık mı? PlayStation ve internet kafeler kapalı mı?

1 Haziran'da başlayan yeni kademeli normalleşme sürecinde gençlerin en çok merak ettiği konu internet kafeler açık mı sorusunun yanıtı oldu. Peki PlayStation ve internet kafeler açık mı?

Gündem 02.06.2021 - 12:52 02.06.2021 - 13:04 Volkan Arık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 31 Mayıs günü yapılan bakanlar kurulu toplantısı sonrasında 1 Haziran tarihinden itibaren bir ay boyunca geçerli olacak kademeli normalleşme takvimi açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklama sonrasında gençler ve işletmeciler internet kafeler açık mı sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Özellikle yasaklar sırasında internet kafede zaman geçirmek PlayStation oynamak isteyen gençler PlayStation ve internet kafeler açık mı, kapalı mı sorusunun yanıtını öğrenmeye çalışıyor. Peki 2 Haziran internet kafeler açık mı?

2-haziran-internet-kafeler-acik-mi-playstation-ve-internet-kafeler-kapali-mi

İnternet kafeler açık mı, kapalı mı?

1 Haziran tarihinden itibaren başlayan kademeli normalleşme planına ilişkin genelge İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderildi. Genelgeye göre kahvehane, sinema salonları, kıraathane, dernek lokali, kafe, çay bahçesi, internet kafe, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, spor salonları, halı sahalar, açık yüzme havuzları, lunaparklar ve tematik parklar 1 Haziran tarihinden itibaren açıldı.

2-haziran-internet-kafeler-acik-mi-3

PlayStation kafeler açık mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen genelgede açılan işyerleri içerisinde PlayStation kafeler de yer alıyor. Yani artık 1 Haziran tarihinden itibaren gençler internet kafe ve PlayStation kafeleri giderek vakit geçirebilecek. Ancak internet kafeler için içeri müşteri alma sayısı bulunuyor. Kapasitenin üzerinde müşteri alan işyerlerine idari para cezası uygulanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@